Vánoční trendy pro rok 2018

Vánoce se nám blíží. Už víte, jak vyzdobíte svůj interiér? Jaké jsou letošní vánoční trendy? Pokud ne, pak je tento článek určený pro vás.

Jaké jsou letošní trendy?

Stejně jako podléhá trendům móda, tak i barvy, materiály a vánoční výzdoba se rok co rok mění. Prozradíme vám, jaké barvy a materiály letos frčí, jak si ozdobit stromeček a na své si přijdou i milovníci přírody.

Letošní barvy Vánoc

Letošní barvou Vánoc je duha. Ano, čtete správně. Povoleny jsou všechny barvy a nejlépe dohromady. Pokud nevíte, po jakých barvách sáhnout, poradíme vám. Duha se skládá z červené, oranžové, žluté, zelené, modré, indigově modré a fialové.

Obrázek byl použit z http://www.dailypropertynews.co.uk/lifestyle/somewhere-over-the-rainbow/

Tóny růžové

Pokud patříte spíše ke konzervativním lidem, kteří chtějí mít stromek v jedné barvě, tak letos vítězí růžová a její světlejší odstíny. Skvělou volbou jsou ozdoby a dekorace v pudrové, starorůžové, světle pastelové, v odstínu růžového zlata nebo růžového šampaňského. V případě, že se vám to zdá až moc přeslazené, zkombinujte růžovou se stříbrnou nebo zlatou barvou.

Klasická bílá barva

Mezi stálice a klasiku, která nikdy neomrzí, patří bílá barva. Stromek ozdobený do bíla rozjasní interiér a navíc evokuuje zasněžený vzhled, takže navodí i příjemnou atmosféru, která k zimě rozhodně patří.

Pokud nevíte, po jaké bílé konkrétně sáhnout, doporučujeme tu zářivou, protkanou perletí a ledovými vzory. Skvělou jsou ozdoby a řetězy v bílé barvě se stříbrným dekorem, umělý sníh a další sněhové a ledové dekorace. Jelikož je bílá barva neutrální, lze je zkombinovat se všemi barvami. Ideální jsou však jemné odstíny jako zelená, modrá, mátová, pistáciová.

Vhodné materiály Vánoc 2018

Co se týče materiálu pro Vánoce 2018, trendy je momentálně dřevo a sklo. Případně i jiný materiály kromě plastu, jehož negativní následky se v posledních měsících hodně řeší. Stromeček si proto ozdobte klasickými skleněnými ozdobami, nebo sáhněte po nějaké ekologičtější varianty – například ozdoby ze dřeva, slámy či po domácku vyrobené z ovoce a koření.

Zdobení vánočního stromku

Co se týče zdobení stromku, letos jsou trendy kulaté skleněné ozdoby v barvách, které jsou vypsané výše. Světelné řetězy by měly být drobnější.

Návrat k přírodě

Nechcete-li pořizovat nové dekorace a máte kreativního ducha, můžete svůj interiér vyzdobit i tím, co je dostupné v přírodě. Dají se vytvořit různé dekorace ze dřeva, sušených plodů, ořechů, šišek, jehličí, kůry, slámy, mechu a dalšího, co v přírodě najdete. Ruční výroba se cení každý rok a letošek není výjimkou.

Buďte originální

Pokud patříte k těm, kteří rádi bourají zažité stereotypy, jistě vás potěší trend kreativních vánočních stromků. Zapomeňte na ten klasický a vyrobte si vlastní z čehokoliv. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Fantazii se meze nekladou.

Samozřejmě je na každém, jestli se bude řídit trendy a pořídí neokoukané vánoční dekorace, nebo vytáhne ze skříně tradiční ozdoby a doplňky.