Jak zabezpečit dům?

Chcete se cítit v bezpečí a mít pod dohledem váš dům i když nejste momentálně doma? V tomto článku pro vás máme skvělé řešení, jak kvalitně zabezpečit váš dům.

Zabezpečení proti krádeži a vloupání

V dnešní době, kdy neustále čteme nebo posloucháme reálné příběhy, jak se zvyšuje počet vykradených domů je ideální pro naše klidné a pohodlné bydlení zabezpečit dům. Nikdo z nás nechce, aby se po našem pozemku nebo dokonce uvnitř nemovitosti procházel cizí člověk a dotýkal se našich věcí. Už jen při takové představě nám naskakuje husí kůže. Bohužel to není nic neobvyklého, proto pro vás máme více možností, jak kvalitně zabezpečit váš dům. Pomocí kamerového systému můžeme pravidelně nebo zpětně sledovat naše prostory ve svém mobilním zařízení. A následně pak řešit případné vniknutí osoby na pozemek. Pokud zjistíme vloupání ihned můžeme zavolat policii k výjezdu a pokud zpětně, je možnost nahlášení dané osoby. Záznam z kamer může výrazně pomoci při pátrání.

Zabezpečení proti vzniku požáru

Dále zabezpečujeme nemovitost z důvodu vzniku požáru. Požár v domě může vzniknout opravdu malou nepozorností, například když zapomeneme vypnout ze zásuvky žehličku, necháme zapnutý sporák, zapálenou svíčku nebo může jít například o zkrat v elektrice. Díky těmto malým chybám můžeme přijít o bydlení nebo dokonce o život. Pro zabezpečení domácnosti proti vzniku požáru nás upozorní požární signalizace. Požární signalizace slouží k rychlé a spolehlivé detekci majetku a ohrožení osob. Tyto přístroje jsou opravdu spolehlivé a zaznamenají pouhý kouř, takže jsme schopni opustit prostory včas. Pokud si pořídíme elektrickou požární signalizaci můžeme ji propojit přímo s hasičským záchranným sborem a díky tomuto přístroji budou hasiči na místě včas a mohou tak zabránit velkým škodám na majetku. Dále je možnost propojení s poplachovým systémem, který nás zvukově upozorní na nebezpečí.

Možnosti zabezpečení domu

Kamerový systém

Kamerové systémy jsou určeny k hlídání míst a důležitých věcí. Existuje několik druhů kamerových systémů a to analogový, analogový HP, IP systém a další speciální systémy. Pokud se rozhodnete pořídit kamerový systém, nechte si doporučit správný kamerový systém pro vaše potřeby a využití. Nejlepším systémem je v dnešní době IP systém, který má vysoké rozlišení obrazu až 12 Megapixelů, vysoké rozlišení, rychlost snímkování a analýzu obrazu. Dále je zde možnost propojení i pomocí bezdrátového připojení Wi-Fi.

Poplachový systém 

Poplachové systémy se rozdělují na drátové a bezdrátové, slouží ke spolehlivé detekci ohrožení osob a majetku. Jsou schopné následně předat informaci s spustit tak další nezávazná zařízení. Dnes je možné tyto zařízení ovládat pomocí mobilních telefonů.

Požární signalizace

Požární signalizace slouží k rychlé a spolehlivé detekci majetku a ohrožení osob. Tyto přístroje zaznamenají kouř, dostaneme tedy informaci ještě před vznikem samotného požáru. Elektrickou požární signalizaci můžeme propojit přímo s hasiči, kteří jsou díky rychlé informaci na místě včas.