Podzimní interiérové trendy 2017

Podzim je za dveřmi. Co se na něj naladit už doma? Přinášíme vám aktuální trendy pro podzim 2017.

Základním pravidlem je cítit se doma dobře, příjemně a pohodlně. Díky novým aktuálním trendům pak můžete svému interiéru vdechnout zajímavý rys a navodit si tak atmosféru přicházejícího podzimu.

couch-1835923_1920

Letošní interiérové trendy:

  • Living with Art,
  • Sunny Place,
  • Modern Elegance,
  • Planet Home.

Každý styl disponuje jinými barvami, materiály i doplňky, které dokážou interiér přeměnit v moderní bydlení.

Living with Art – bydlení v galerii

Patříte mezi ty, kteří milují umění? Pak si zamilujete tento styl, který kombinuje zajímavým způsobem moderní prostředí a starobylé umění. Typickými prvky pro tento styl jsou opulentní květiny na tapetách, obrazech a dalších dekoracích. Do tohoto stylu se řadí také umělecky vytvořené koberce a starobylý nábytek, který se dobře kombinuje s prvky novými.

Pro Living with Art styl jsou typické hluboké barvy – zelená, modrá a červená. Pro vytvoření kontrastu k tmavým stěnám se používají světlé podlahy a stropy v bílé nebo šedé.

Sunny Place – rozzařte interiér slunečním světlem

Máte rádi slunce? Pak si dopřejte tento životní styl i ve svém interiéru a zařiďte ho tak, aby prosvětlil i chmurné dny. Nejčastěji se u tohoto stylu kombinují květované vzory s dřevěnými prvky. Dále se používají různé doplňky jako svíčky, kožešiny, měkké polštářky a mnoho dalšího.

interior-2568850_1920

Typické jsou také vyšívané vzory v šedých a zlatě okrových odstínech, které dotvářejí pocit útulnosti v interiéru. Skvělou volbou jsou barvy s třpytivě zlatavým nádechem, které dokážou odrážet sluneční světlo a celý interiér ještě více prosvětlit a prozářit. Navíc tyto barvy patří k velmi oblíbeným napříč generacemi, takže si je zamiluje celá vaše rodina.

Modern Elegance – elegantní bydlení se stylem

Modern Elegance charakterizuje následující – jedná se o vyzývavý, hřejivý, měkký a elegantní styl. Je to v podstatě takový klasický moderní styl, ve kterém vládne kombinace moderních prvků, světlé prostředí a kombinace barev. Pro tento styl se používají jemné odstíny krémové až po béžovou s bílým či šedým nádechem.

living-room-2605530_1920

Planet Home – styl pro mladistvé věkem i duchem

Planet Home využívá přírodní materiály z celého světa – len, kožešinu, korek atd. Tyto materiály se pak následně spojí dohromady a vytvoří v interiéru příjemné přírodní prostředí. Doplní se o zelené rostliny s velkými listy a robustní dřevěnou podlahou. Díky použitým materiálům si do interiéru přivedete celý svět.

V tomto stylu jsou ideální vodové, našedivělé a zelené odstíny. Pro vytvoření neutrálních ploch doporučujeme použít světle nebo tmavě šedou barvu. Abychom dodali prostoru na hloubce, je třeba k tomu využít matné stěny a kombinaci barev. Pro podtrhnutí tohoto stylu se pak používají různé květované vzory a zvířecí prvky.

living-room-2583032_1920

Další změny v bydlení pro rok 2017

Kromě výše zmíněných stylů budou v kurzu také industriální, vintage, retro i minimalistický styl. Klíčovým prvkem pak zůstává recyklace. Letos přestávají být zajímavé velké prostory, proto se člení zpátky na jasně definované zóny. Trendem je pak vytvoření si útulného zákoutí, který je určený pro relax a odpočinek.

Zaujal vás některý z uvedených stylů? Inspirujte se těmito trendy a vdechněte svému interiéru na podzim nový život. Vytvoříte si tak moderní bydlení, ve kterém se budete cítit prostě skvěle.