Přinášíme tipy, jak zútulnit interiér

Clipboard01

Stěhujete se do nového nebo jen chcete zútulnit stávající bydlení? I když máte pocit, že k tomu bude zapotřebí velká finanční částka, jste na omylu. Stačí použít vhodné doplňky, změnit maličkosti v interiéru nebo si dokonce některé dekorace sami vyrobit. Přinášíme několik tipů, které vám vždy pomohou vylepšit a zútulnit bydlení.

Nebojte se barev

Pusťte do svého interiéru barvy, které ho rozzáří. Nebojte se například vymalovat na jinou než bílou barvu. Pokud se ale bojíte vymalovat celou místnost, klidně ji ozvláštněte jen tím, že vymalujete jen jednu stěnu.

Další možností, jak vpustit do interiéru barvy, je pomocí barevných doplňků. Jakou barvu ale vybrat? Doporučujeme zjistit si, jaká barva se hodí do určitých místností a snažit se barvy a doplňky společně sladit.

Zajímavé jsou záclony a závěsy

Bydlení dokážou perfektně zútulnit pouhé záclony či závěsy. Zapomeňte na klasické dlouhé záclony a pořiďte nějaké v moderním střihu či asymetrické. Závěsy jsou pak vhodné do interiéru s velkými okny. Takže pokud v interiéru máte taková okna, určitě pořiďte závěsy a ty pak slaďte se zbytkem interiéru. Navíc závěsy mohou být i praktické, pokud nejste milovníkem žaluzií.

Doplňte interiér o dodatečné osvětlení

Osvětlení, které dokáže byt zútulnit, jsou různé svíčky a lampičky. Do obýváku si pořiďte větší lampu ke křeslu, naopak svíčky jsou ideální do ložnice, kde vytvoří romantickou atmosféru. V dnešní době je k dostání nepřeberné množství svíček v různých velikostech i vůních.

Kusový koberec k hlavní podlahové krytině

Máte-li doma moderní plovoucí nebo dřevěné podlahy, doplňte je kusovým kobercem, který dokáže interiér velmi zpříjemnit. Koberce totiž obecně plní estetickou funkci, hřejí a tím vytváří to potřebné teplo domova. Pořiďte si kusový koberec ke gauči, křeslu nebo do ložnice k posteli.

Polštáře a přehozy

Polštáře značí pohodlí. Polštářky se jako doplněk hodí nejen do postele v ložnici, ale také na gauč v obývacím pokoji. Nezapomeňte ani na přehoz, ten perfektně vypadá například na manželské posteli. Doporučujeme přehoz složený jen na půl, případně ležérně přehozený přes postel. Ta potom nebude vypadat tak upraveně a bude tak jasné, že zde skutečně někdo bydlí a užívá si své pohodlí.

table-house-floor-home-residence-living-room-1057125-pxhere.com

Oživte interiér přírodou

Květiny mají v interiéru nezastupitelné místo. Přinášejí totiž do něj kousek přírody a vytvářejí nám v něm tolik potřebný kyslík. Pořiďte si do interiéru hezkou vázu a pár květin. Nezapomínejte se však o ně starat. Jen díky pravidelné péči se můžete kochat jejich krásou i vůní.

Vyrobte si hezkou dekoraci

Nebojte se vyrobit dekorace nebo vytvořit vlastní nábytek. Máte-li doma například nějaký starší nábytek, vdechněte mu nový život tím, že ho přetvoříte a dáte mu nový vzhled. V dnešní době jsou běžně dostupné různé barvy, samolepicí tapety nebo cokoliv, co vás napadne.

Vyměňte spotřebiče

Máte doma nevzhledné spotřebiče? Vyměňte je za vestavné verze. Spotřebiče se tak schovají v kuchyňské lince a navíc poskytnou více prostoru v kuchyni.

I malé změny dokážou divy. Vyzkoušejte naše tipy a uvidíte sami. Zkuste být kreativní a vytvořte tak pro sebe útulný domov, ve kterém se budete cítit skvěle.