Koupelnové trendy 2017 – návrat k přírodě

Každý rok přicházejí nové trendy, které souzní s těmi předchozími a rozvíjejí je. V letošním roce se do koupelen navrací příroda – živé květiny, čisté linie a neutrální barvy.

Moderní série v imitaci kamene PIETRA

Obklady a dlažby volte v neutrálních barvách

Doby, kdy byly moderní křiklavé odstíny modré nebo oranžové, jsou dávno pryč. Dnes se koupelny drží při zemi, čemuž odpovídá i skladba barev. Trendy jsou spíše chladnější odstíny, které imitují například beton nebo kov. Chybu ale neuděláte, když zvolíte obklady a dlažby v neutrálních barvách, jako je bílá, odstíny hnědé, šedé, ale i černá.

Letos se nosí větší formáty keramických dlažeb a obkladů, díky nimž poté koupelna vypadá, že je mnohem větší. Pokud na vás neutrální barvy působí příliš chladně, doplňte je o dřevěné prvky. Trendy kombinací jsou šedé obklady spolu s dřevěnou podlahou.

Praktické pojetí koupelny

Mezi typické znaky každé moderní koupelny patří prostor a světlo. Při výběru jednotlivých zařizovacích prvků je třeba klást důraz na jejich funkčnost a snadnou údržbu. Skvělou volbou jsou v tomto například bezrámové dveře sprchových koutů, skleněné povrchy, které obsahují speciální vrstvu proti usazování vodního kamene, dále trysky u sprchových hlavic atd.

Hygienické řešení

V posledních letech se v koupelnách zabydlely bidety. Pokud na bidet nemáte místo, dát se to vyřešit bidetovým sedátkem nebo bidetovou sprchou, která bývá součástí některých umyvadlových baterií.

Dostatek úložného místa

Trendy se nevyhnuly ani koupelnovému nábytku, který čím dál více bývá závěsný. Dnes už jedna skříňka do koupelny nestačí. A jak vypadá souboj matu a lesku? Letos převažuje spíše mat, ale ideální je i kombinace matu a lesku na jedné nábytkové soustavě.

Vdechněte své koupelně život a útulnost

Aby koupelna nepůsobila příliš sterilně, přichází na řadu prvky, které dodají koupelně na útulnosti. Ve větších koupelnách se používají většinou samostatné nábytkové kusy, v menších koupelnách se doporučuje doplnit jeden prvek – například zajímavou mozaiku, designové umyvadlo apod. Pěkným detailem se pak může stát i třeba samotný tvar baterie nebo kovové prvky.

Jak už jsme výše zmínili, moderní koupelny se navrací k přírodě. Skvělým doplňkem jsou tedy i živé květiny a vertikální zahrady. Ty jsou nejenom krásné na pohled, ale přinášejí i řadu výhod – např. mají vliv na kvalitu a svěžest vzduchu, dodají koupelně útulnou i relaxační atmosféru.

Vodní vybavení

Do koupelny se používají jak kvůli hygieně, tak i kvůli relaxaci. V dnešní době můžete pořídit sprchové kouty doplněné o více vodních režimů (např. déšť, mlha, vodopád atd.), ale i o světelný či hudební doprovod.

Kromě běžných van se do popředí dostávají i ty volně stojící, které se volí zejména kvůli estetickému hledisku. Volně stojící vany se pak doplňují o stojanovou baterii a z pohledu úspornosti stojí za zvážení také bezdotykové umyvadlové baterie.

Obklady a dlažby BLOSSOM

Pokud plánujete zařizovat nově koupelnu a chcete, aby bylo vše perfektně slazeno? Pak doporučujeme zaměřit se na ucelené série, které nabízejí sladěné keramické obklady a dlažby, sanitu či baterie. Díky těmto kolekcím vy pak nemusíte řešit co se k čemu hodí.

Za poskytnuté informace děkujeme firmě Koupelny VETOS – koupelny Benešov.