Čidla pohybu jako doplněk kamerového systému

Detektory pohybu jsou ideálním doplňkem kamerového systému. Dohromady tyto bezpečnostní prvky tvoří spolehlivých ochranný systém, který váš majetek zaručeně ochrání.

Čidla pohybu pracují na principu analýzy teploty v místnosti. V případě, že se v místnosti pohybuje člověk, dokáže čidlo zachytit jeho tělesnou teplotu a následně spustit poplach. Nejspolehlivějšími čidly jsou detektory duální, ty umí nejlépe vyloučit falešný poplach.

Kam s čidly

Nejideálnějším umístěním pro čidla pohybu jsou spojovací chodby a hlavní vstup do domu. Čidly by měla být také střežena klávesnice řídící jednotky a místnost, kde máte uložený nejcennější majetek.

Kolik takové zabezpečení stojí

Cena samotné kamery se pohybuje kolem 2000 – 10 000 korun. Pro ochranu rodinného domu se dá sehnat kvalitní venkovní kamera v hodnotě 3000 korun. Záznamové zařízení vyjde přibližně na 10 000. Instalace se většinou pohybuje okolo 3000 korun. Kamerový systém tedy pořídíte přibližně za 15 000 korun.

Čidla pohybu se dají běžně koupit v rozmezí 300 – 1200 korun. Cena se liší především dle úhlu otáčení a rozsahem snímání.

Jak vybrat čidlo pohybu

V první řadě je třeba si uvědomit, co od zabezpečení očekáváte. Důraz přitom pokládejte na jednoduchost ovládání, automatizaci, spolehlivost a certifikovanost zařízení. Jednotlivá zařízení se neliší jen kvalitou, ale také cenou. Důležité je tedy uvědomit si, kolik do zabezpečovacího zařízení chcete investovat.

Při výběru konkrétního zabezpečovacího systému je dobré nechat si poradit od zkušeného odborníka či nechat si vypracovat individuální projekt od firmy, která zabezpečovací zařízení navrhuje. Budete tak mít jistotu, že zabezpečení domu je maximálně spolehlivé.

Zdroj obrázku