Je pro vás spánek během horkých letních nocí za trest? S letními přikrývkami nemusí!

Známe to asi všichni. Když teploty atakují historická maxima, celou noc se převalujeme, hledáme vhodné místo, čelo se nám křiví potem, který nás štípe do očí. Povlečení se nepříjemně lepí na pokožku a v místnosti je téměř nedýchatelno. Prostě taková ta noc, kdy je i spánek za trest. Víte ale, že existují speciální letní peřiny a přikrývky, které dokážou zázraky? Máme pro vás několik rad a tipů, jak je vybírat a na co se při výběru zaměřit.

Důležitý je materiál

Při výběru přikrývek a polštářů, které vám prokážou službu i za horkých letních večerů a nocí, sázejte na přírodní materiály. Sázkou na jistotu je vlna, bavlna nebo hedvábí. Tyto materiály se totiž vyznačují prodyšností, lehkostí a vysokým stupněm absorpce vlhkosti spojeným s jejím následným odvodem. Pokud nedáte dopustit na klasické peřiny z peří, ani v létě se jich nemusíte vzdávat.

Jen je vyměňte za peřiny s prachovou výplní o nižší hustotě a větší velikosti peří. Zvolit můžete také antialergickou variantu v podobě polštářů a přikrývek, které jsou naplněné speciální směsí polyesterových kuliček a polyuretanových tyčinek. Vhodnou alternativou jsou také přikrývky z dutého vlákna o hmotnosti cca 200 g/m2.

Snižte teplotu v místnosti a improvizujte

Na našem trhu jsou k dostání i speciální sady povlečení ze saténu, který je chladivý, příjemný na dotek a prakticky bezúdržbový. Při výběru sázejte také na modro-bílé kombinace, které působí psychologickým dojmem na náš mozek. Ten si totiž vybaví sníh a moře.

Usínat můžete také se speciálními chladivými poduškami a polštáři naplněnými gelem, které vložíte do klasického polštáře anebo k prostoru u nohou. Polštář s gelem jednoduše umístíte do chladničky, kde se vychladí na ideální teplotu během několika mála minut. Nezapomínejte ani na důkladnou výměnu vzduchu v místnosti anebo si přizvěte na pomoc stolní ventilátor.