Trendy pro bydlení 2018

Také už vás nudili šedé tóny v interiérech? Máme pro vás dobrou zprávu. Světové veletrhy a specializované společnosti se od začátku roku prezentují novými trendy. Největší novinkou je návrat živějších a veselejších barev, ale také dřeva, které v interiéru tolik milujeme.

Trendy barvy

Do módy se dostávají barevné varianty zelené a žluté. Americký institut Pantone Color pak dokonce barvou tohoto roku zvolil ultrafialovou. Každý musí uznat, že tyto barvy nám všem nádherně rozsvítí interiér. A kdo by se přece jen bál těchto řekněme poněkud divočejších barev, i pro toho máme řešení. Alternativou je umírněnější oranžová jdoucí do červena až cihlova.

Zpátky ke dřevu

Rok 2018 bude jednoznačně ve znamení dřeva. Velmi moderní je volit typické dřeviny přímo pro vaši krajinu. V České republice tak půjde hlavně o duby, jilmy, kaštany nebo javory. Vhodné je také ponechat dřevu jeho krásný a přirozený vzhled. Nebojte se ukázat suky nebo praskliny, které zútulní váš interiér.

Velkou radost z pokračujícího nástupu dřeva mají hlavně výrobci nábytku. Oblíbený je stále dřevodekor používaný u lamina. Jasně zde vedou dekory dubu a světlého jasanu. Pokud se bojíte cen masivního nábytku, ideálním řešením je pro vás fólie, nebo velice zdařilé lamino.

Novinkou ve světě kuchyňských linek je akrylátový povrch Glax. Jeho hlavním specifikem je věrná imitace skla na povrchu nábytkových dvířek. Design skla je navíc podpořen ručně zpracovávanou zkosenou hranou.

Dřevo ve vaší koupelně

Dalším hitem roku 2018 bude dřevěná koupelna. Zahalte vaše koupelnové skříňky do dřevodekorů různých barevných odstínů. Pokud máte raději světlejší barvy, můžete zvolit odstín břízy. Pokud patříte mezi fanoušky tmavších interiérů, doporučujeme odstín ořech.

Bojíte, jak se zachová vlhkost k vašim koupelnovým skříňkám? Zvolte laminátové dřevodekory, nebo speciálně ošetřený masivní dub.

Útulnost interiéru

Důležitá bude letos také útulnost interiéru. Designovým trendem jsou rozdělovače prostoru, koutky na čtení nebo malé prostory pro různé účely, spojené dohromady do jednoho otevřeného interiéru. Výzdoba jednotlivých částí zaplní váš domov luxusním a stylovým pohodlím. Nebojte si pověsit na zeď stylové moderní obrazy. Nezapomeňte také na květiny, ve spojení s dřevěnými materiály si ve svém interiéru vytvoříte vlastní kousek přírody.

Zaujali vás letošní trendy? Dejte opět šanci žluté barvě a rozjasněte svůj interiér. Uvidíte, že nebudete litovat a svůj byt budete opouštět jen velmi těžce. Pokud se sami bojíte pustit do zásadní změny vašeho bydlení, nebojte se využít služeb bytového designera.