Tepelná čerpadla jako alternativní zdroj vytápění

Chcete uspořit peníze za vytápění? V případě rodinných domů připadá v úvahu několik variant, jak drahé a ekologicky škodlivé zdroje tepla nahradit. Nejoblíbenějším a zároveň nejefektivnějším alternativním zdrojem se stala tepelná čerpadla a to zejména protože dokážou využívat teplo z okolního prostředí a následně ho použít pro vytápění či ohřev užitkové vody.

Princip fungování čerpadel

Tepelná čerpadla jsou chladícím zařízením, ale přesto je využíváme jako zdroj tepla. Teplo může být odebíráno ze země, vody nebo vzduchu.  Takto odebrané teplo má však nízkou teplotní hladinu, a proto je musí čerpadlo převést na teplotu vyšší.

K tomu dochází tak, že se využívaná látka ochladí o několik stupňů, čímž se z ní teplo odebere a následně se využije při ohřevu jiné látky, jako je voda v topné soustavě nebo užitková voda. Čerpadla pracují na principu uzavřeného systému, podobně jako ledničky.

Moderní a spolehlivá čerpadla na trhu

Podle zdroje odebírání tepla dělíme čerpadla na typ vzduch-voda a země-vzduch, přičemž efektivnější bývají čerpadla vzduch-voda.

Společnost Mitsubishi Electric nedávno představila revoluční tepelná čerpadla Mitsubishi Zubadan. Inovace těchto čerpadel spočívá především v patentované technologii, díky které si Mitsubishi Zubadan dokáže zachovat 100% topného výkonu až do teploty -15°C a schopnost topit i při extrémních mrazech pohybujících se kolem -25°C.

Tepelné čerpadlo typu vzduch-voda Mitsubishi Zubadan je v současnosti tím nejmodernějším modelem, který trh nabízí. Je to kompaktní čerpadlo, které nepotřebuje elektrický dohřev, plynule reguluje výkon, má krátký odmrazovací cyklus a zajišťuje spolehlivost i v nepříznivých podmínkách.

Komentáře nejsou povoleny.