Světové trendy v bytovém textilu pro rok 2018

V lednu proběhl největší textilní veletrh na světě, kde byly představeny světové trendy v bydlení i designu pro následující období.

Letošní rok se nese ve znamení města budoucnosti. V budoucnu totiž bude žít ve městech většina obyvatel, což povede ke zmenšování prostoru pro naše obydlí. A proto se letos týmy architektů zaměřili na interiérový design budoucnosti.

Městské bydlení v duchu multifunkčnosti a minimalismu

Městské bydlení se bude muset vyrovnávat postupně se stále menším prostorem, takže bude důležité využít každičký kout. Architekti upřednostňují vestavné úložné prostory a multifunkční nábytek, kterým půjde změnit funkce místnosti. Skvělým příkladem jsou například sklápěcí postele, pohovka zabudovaná ve skříni apod.

Zároveň u těchto prostorů trvají na zachování čistého interiéru. Doporučují funkční nábytek, který lze v interiéru uplatnit pro více věcí. Není tedy divu, že aktuální trendy se letos přiklánějí k svěžímu severskému stylu.

Energie a světlo všude kolem nás

Každý chce mít blíže k přírodě, neboť nás příroda uklidňuje. Proto je letošním trendem přenesení přírody do našeho obydlí a vytvoření tzv. zeleného prostoru. Architekti tedy kladou velký význam na živé květiny, které dokážou zvlhčovat a filtrovat vzduch v interiéru, a zároveň pracují i se samotným motivem. V trendu jsou světlé, zelené a přírodní tóny, které se používají na bytových textiliích.

 

Stop vytváření odpadů

Populace neustále roste a tudíž i stoupá množství odpadu, který vytváříme. Bohužel když to půjde takto dál, tak se ve světě odpad do roku 2025 zdvojnásobí. Proto bychom se měli začít zamýšlet nad šetrným přístupem k přírodě, ke kterému bezesporu patří i kvalitní materiály s dlouhou životností. Bytový designéři často pracují s přírodními a kvalitními materiály, které disponují delší životností.

Buďme soběstační

Šetrným přístupem k přírodě by se měly zabývat nejen firmy, ale i každý z nás. Proto než cokoli vyhodíme, zvažme, zda můžeme danou věc ještě využít. K soběstačnosti se samozřejmě řadí i využívání lokálních zdrojů a domácí řemeslné práce. Například vyrobený stůl truhlářem bude jedinečným a krásným kouskem v interiéru.

Buďme ve svém interiéru originální

Nebojte se v interiéru originality. Doplňte ho o materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí a navrací se k přírodě. Díky tomu vytvoříte ve svém bydlení oázu klidu a pohody.