První kroky k zařízení kuchyně

Srdcem každého domova je kuchyně, ve které se denně odehrává spousta důležitých činností. Vaření, příprava jídel, zpracování surovin, uskladňování potravin, konzumace jídla atd. Mít dobře a funkčně zařízenou kuchyni ocení všichni členové rodiny. Velmi záleží na materiálu, ze kterého je zhotoven nábytek, na spotřebičích, ale také na celkovém složení a sladění místnosti.

Chystáte si nově zařídit kuchyni? Ať si vybavujete novostavbu, anebo provádíte rekonstrukci starší kuchyně, platí vždy stejné pravidlo.

Jako první kritérium vyžadujete praktičnost a funkčnost kuchyňské linky. Kuchyň Vám bude sloužit léta a módní trendy se za tu dobu mohou i několikrát vystřídat. Dobře a účelně vyřešená kuchyně však nikdy nevyjde z módy a plnit svůj účel bude spoustu let.

  1. Zařizování kuchyně v novostavbě

Pokud zařizujete novostavbu a máte k dispozici čistou a prázdnou místnost, máte oproti rekonstrukci velkou výhodu. Nejen, že budete ušetřeni vyklízení místnosti, předem si ale také můžete určit podobu kuchyně a svým představám uzpůsobit elektrické rozvody, přívod vody a kanalizaci.

Uzpůsobení kuchyně rozmýšlejte raději s předstihem, ať se vyhnete dodatečnému přiděláváním zásuvek a dalším úpravám, kterým se dá dobrým naplánováním předejít.

S uspořádáním kuchyňské linky Vám jistě poradí designér nebo kuchyňská centra. Některá studia navrhují dokonce zdarma několik variant vizualizací, ze kterých si pak vyberete tu nejlepší.

  1. Zařizování kuchyně při rekonstrukci

Při rekonstrukci můžete být částečně omezeni dispozicí a rozvodem sítí v místnosti. Pokud byste chtěli ve své kuchyni provést velkou změnu, dá se však přistoupit i ke stavebním úpravám a změnám dispozic. S takovýmto krokem se ale pro jistotu poraďte s odborníkem.

Pokud měníte více než deset let starou kuchyni, budete překvapeni, jak šikovně se dá kuchyňská linka uspořádat v moderní době. Technologie jdou každým rokem více kupředu a kuchyň můžete dnes daleko více přizpůsobit daným prostorám i Vašim konkrétním požadavkům.

Nenechávejte se zbytečně svázat předchozím vzhledem a uspořádáním kuchyňské linky. Designér nebo kuchyňské studio Vám jistě ukáže i nové varianty, které budou prostor Vaší kuchyně řešit možná efektivněji, než tomu bylo u staré kuchyňské linky.

Výrobu kuchyňské linky svěřte pouze spolehlivé firmě nebo truhláři

Při zařizování kuchyně se můžete obrátit na kuchyňské studio, ale také na truhláře. Ideální je, pokud máte o studiu nebo truhláři reference od svých známých a můžete se tak lépe spolehnout na poctivě odvedenou práci.

  • Konečná cena za kuchyňskou linku

Velkým lákadlem se opět může stát nízká cena některých firem. Vždy se dobře informujte, zda je nacenění kuchyně kompletní, abyste nebyli překvapeni z příplatků za nadstandardní provedení nebo jiný druh přirážky.

  • O kvalitní práci řemeslníků vypovídá precizní řešení detailů

Příliš nízká cena navíc nikdy nevypovídá o vysoké kvalitě. I když kuchyně může vypadat na první pohled k světu, při detailnějším prohlédnutí můžete narazit na nedořešené detaily – nepřesné provedení, odbyté spoje a lepení nebo nekvalitní materiál.