Minimalistický styl v bydlení aneb méně je více!

Minimalismus, čím dál více oblíbený a to nejen v oblečení, ale i v interiérech. Jedná se o moderní a nadčasový styl, jehož podstatou je pohodlně žít s minimem věcí. Vyniká vzdušným prostorem a čistými liniemi. Tento styl ale není úplně pro každého. Na někoho totiž působí chladným a neosobním dojmem. Jsou však ale tací, kteří si ho jistě zamilují.

Základní atributy minimalistického interiéru:

  • jednoduchost,
  • čistota,
  • jednoduché linie nábytku,
  • použité kvalitní materiály,
  • interiér bez přílišných ozdob.

Pro koho je minimalismus ideální?

Je pro všechny, kteří se děsí představy zahlceného bytu. Pro ty, kteří se nevyžívají v dekoracích a dalších zdobných detailech. Pro ty, co upřednostňují v interiéru jednoduchost.

Kvalitní materiály jsou základ

Toužíte-li po minimalistickém bydlení, není toho potřeba tolik pořizovat. Platí zde totiž zásada: v minimalismu je méně více. Pokud ale budete pořizovat nějaký ten nábytek, podlahovou krytinu nebo základní vybavení, je potřeba dbát na kvalitu a sáhnout po správných materiálech. Skvělou volbou je kvalitní dřevo, sklo, kov atd.

Experimentujte s barvami

Minimalismus nemusí být jen o bílé barvě, patří sem i další odstíny a vzory. Skvěle se do něj hodí například geometrické vzory, jedna zeď s výraznějším nátěrem nebo tapetou atd.

Na druhou stranu je však důležité si uvědomit, že barvy ovlivňují naší náladu a minimalistické interiéry zde vsazují na jednoduchý přístup. Proto se preferují lehké a jednoduché barevné kombinace. Nejčastěji se používá bílá barva, ale také lehké, světlé neutrální odstíny.

Hraje roli i světlo

Minimalistické interiéry se vyznačují dostatkem světla. Když se podíváte na mnoho obrázků, můžete si všimnout, že řada interiérů disponuje velkými okny, které dovnitř propouští přirozené světlo.

Minimalismus se v posledních letech dost proměnil. Už to není ten strohý, příliš chladný a nekompromisní styl, jako býval. Do minimalistického stylu dnes patří neutrální světlé barvy a živé květiny. Jak už jsme se ale výše zmínili, i tak se minimalismus stále řídí heslem, že méně je více a toho je potřeba se u minimalismu vždy držet.