Kuchyňské trendy pro rok 2018

Máte doma starou kuchyň a přemýšlíte o její výměně? S novým rokem 2018 přicházejí i nové trendy a to nejen v módě, ale i interiérovým designu. A jaké jsou ty pro letošek?

Obrázek byl použit ze stránek http://homeideasmag.com/2013/03/05/shades-purple-interior/

V letech minulých…

Kuchyně ovládala čistá bílá. Ta je ale letos již pasé. Působí totiž neosobně a když je jí moc, působí na nás až sterilně. Letos jsou v módě jiné barvy a hlavně takové, do kterých byste to neřekli.

Letošní barvy

Číslem jedna v oblasti barev je pro rok 2018 sytě fialová. Tato barvy je symbolem tajemství, mystična a duchovna. Nejvíce vynikne u minimalistických kuchyňských linek. Pokud si pokládáte otázku, zda tuto barvu mít v matu nebo lesku, je to jedno. Této barvě totiž sluší obě varianty. Fialovou pak můžete doplnit o přírodní kámen a metalické prvky, v kombinaci totiž působí noblesně a nadčasově.

Pokud se vám tolik sytě fialová nelíbí, můžete sáhnout i po jejích odstínech – konkrétně po levandulové či fuchsiové. Tyto světlejší odstíny ocení zejména romanticky založení lidé.

Barva oceánu

Nejste-li vůbec zastáncem fialové barvy, a toužíte po nějaké trendy barvičce, můžete pořídit tu v barvě oceánu. Na výběr je hned z několika odstínů modré, která může být klidně i tyrkysová nebo až do zelena. Modré odstíny pak perfektně ladí v kombinaci se dřevem.

Dodejte kuchyni luxusní nádech

Luxus a dramatičnost v kuchyni doplníte černou barvou, která byla za barvu roku označena hned dvěma světovými výrobci barev a laků. Černá barva působí velmi elegantně a moderně. Jelikož se jedná o tmavou barvu, je dobré ji zkombinovat s kontrastními plochami – například s doplňky v bílé barvě nebo se světlým dřevem.

Obrázek byl použit ze stránek http://www.home-designing.com/dark-black-kitchen-design-ideas-photos

Minimalismus letos vede

Velmi moderní je čistý a dobře organizovaný prostor. Takže do kuchyně zařaďte minimalistické a multifunkční zařízení, plochy, které jsou na očích, nechte prázdné nebo je doplňte o minimum dekorací. Máte-li hodně kuchyňských pomocníků, najděte jim vlastní místečko za dvířky skříněk. Díky všem těmto detailům vytvoříte to, že kuchyň bude krásně otevřená a vzdušná a vy se v ní budete cítit svobodně.

Dostatek světla dodá na útulnosti

Dostatek světle je důležitý, zejména pak v kuchyni. Zavěste v kuchyni světla pod pracovní ostrůvek, jídelní stůl, doplňte ji o nástěnné svícny i otevřené police. Když ještě vyberete světla v matně černé, mosazné nebo chromové úpravě, vytvoříte si tak v této místnosti velmi útulnou atmosféru.

Oživte jídelní stůl

I když je letos hitem minimalistická kuchyň, doporučujeme jídelní stůl doplnit s citem o svíčky, květiny či misku s ovocem, které tomu dodají tu správnou atmosféru.