Jak postupovat při zařizování interiéru

Zařizování interiéru je velmi důležitou záležitostí pro každý dům i byt. Prostor můžete díky vhodně zvolenému nábytku a jeho rozmístění buďto úplně rozzářit, anebo naopak „zabít“. Vhodnou strategii při tvorbě interiéru je nutné zvolit v menších prostorech, ale i těch větších.

V těch menších se řeší zpravidla optické rozšíření místností, nepřehlcení místnosti nábytkem a přitom zachování plné funkčnosti. U rozměrnějšího interiéru se možností nabízí více. Prostor by měl působit harmonicky jako celek, s využitím celého prostoru.

Pokud zařizujete novostavbu, máte výhodu v tom, že můžete celý prostor Vašeho domu sladit, dát mu ducha a jasnou linii. Působí velice dobře, když na sebe místnosti navazují a mají jednotný styl. ¨

Nábytek…

Vybírat se dá z různých materiálů, designů a cenových relací. Běžně dostupný je nábytek sériový, šikovný truhlář Vám ale jistě zhotoví i originální kousky nábytku na zakázku. Služby truhláře oceníte především při řešení atypických nábytkových kusů.

Doplňky…

Vsadit můžete také na několik výrazných dekorativních prvků – zajímavá váza, ručně malovaný obraz, exotická květina… Jeden vkusný doplněk nahradí desítku malých a zbytečných ozdob.

Tipy, díky kterým zaručeně osvěžíte Váš interiér

  • Kamenný obklad

Jestli máte rádi přírodní materiál a chtěli byste vnést trochu více přírody i do Vašeho domu, nebojte se zkusit něco neobvyklého a nechte si obložit zdi Vašeho interiéru kamenným obkladem.

S obloženou plochou to nemusíte přehánět, stačí použít obklad ve svislém pruhu za krb, na obývací stěnu, do koupelny a dalších míst podle Vaší fantazie.

Kamenný obklad se hodí do moderních i rustikálních interiérů. Pokládka lze provést i na venkovní fasádě a není vůbec složitá.

  • Diodové pásky

Diodové pásky mají široké využití a dokážou okamžitě ozvláštnit každý interiér. K dostání jsou pásky s různě barevnými diodami. Nejvíce univerzální jsou diody s bílým světlem.

Diodové pásky můžete umístit kolem obývací stěny, k policím, na různých místech kuchyňské linka atd. Luxusně působí, pokud máte na stěně za kuchyňskou linkou danou skleněnou desku nebo dlažbu ve vysokém lesku. S diodovými pásky se toto místo krásně rozzáří.

  • Dekorativní nálepky na zeď

Nálepky na stěnu se hodí především do moderních interiérů. K dostání jsou nálepky jednobarevné i vícebarevné a nalepit si je můžete do místnosti, které je libo.

Na trhu jsou k dostání různé motivy nálepek. Asi nejvíce svou fantazii můžete popustit při výběru nálepek do dětského pokoje. Výhodou je, že nálepky lze po nějaké době bezpečně odstranit bez poškození omítky.