Home Office aneb jak si vytvořit pracovní koutek doma

office-home-house-desk-159839

Využíváte v rámci práce možnost home office (neboli práci z domova)? Pak budete potřebovat vytvořit koutek ideální pro pracovní účely. Tento článek vám poradí, jak na to.

Vyhrazení místa

V první řadě si vyhraďte pro pracovní účely vhodné místo. Mělo by se jednat o klidný kout, který by měl být oddělený od klasických obytných prostor. Pokud nepatříte ke šťastným majitelům velkého bydlení a tudíž nemáte k dispozici samostatnou místnost, pak budete muset přistoupit ke kompromisům.

V případě nedostatku prostor je nejlepším řešením nejméně frekventovaný roh v interiéru. Koutek by měl být prosvětleným místem co nejdále ode dveří. Pokud máte možnost, oddělte koutek od zbytku prostoru například zástěnou.

Osvětlení hraje roli

Osvětlení je velmi důležité. Proto při výběru místa hleďte také na to, že by zde mělo být dostatek denního světla, pokud je to tedy samozřejmě možné. V případě, že není světla dostatek, budete tomu muset pomoci svítidlem, které umožňuje regulaci intenzity světla.

Pokud máte na výběr, vždy zvolte to nejsvětlejší místo. Nedostatek světla může vést až k psychickým obtížím.

pexels-photo-273238

Výběr nábytku a uspořádání pracovní plochy

Když už víte, na jakém místě váš kancelářský koutek vybudujete, můžete přejít k výběru vhodného nábytku. Místo si určitě přeměřte, neboť rozměry vám pomohou s výběrem, vyřadíte tím vše nevyhovující a zároveň se ani nespletete a nevyberete ně o příliš malého či velkého.

Když vyberete pracovní stůl ve vhodných rozměrech, pohodlnou a výškově nastavitelnou kancelářskou židli, případně poličku nebo další kancelářské nezbytnosti, vše uspořádejte podle sebe tak, abyste se v tom vyznali a také měli dostatek prostoru na pracovní ploše. Tedy zařaďte různé dokumenty do složek, určete si místo pro hrnek, notebook, monitor i klávesnici.

laptop-iphone-desk-computer-macbook-table-1268027-pxhere.com (1)