Do praktické kuchyně patří vestavné spotřebiče

Vestavný nábytek a vestavné spotřebiče se stávají stále oblíbenějším trendem. Kuchyň, vybavená vestavnými spotřebiči, je účelná a praktická. Vyplatí se vám investovat do vestavných spotřebičů?

Vestavné spotřebiče versus samostatně stojící spotřebiče

Obecně se dá říci, že volně stojící spotřebiče jsou spíše na ústupu a do nových kuchyní si lidé pořizují převážně samostatně stojící elektrospotřebiče. Volně stojící spotřebiče sice vyjdou finančně výhodněji, v ostatních hlediskách mají ale vestavné spotřebiče jasnou převahu.

  • jednotný koncept kuchyně
  • ergonomicky výhodné umístění
  • pohodlné a praktické využití
  • úspora prostoru
  • estetičnost a moderní design

Vestavnými spotřebiči se dá zařídit celá kuchyň

Výrobci nabízejí v současné době kompletní sortiment, ve kterém jsou obsaženy nejrůznější vestavné kuchyňské spotřebiče. Spotřebiče můžete ve své kuchyni sladit a poskládat si tak elegantní a moderní kuchyni.

Důležité: Zajímejte se o spotřebu vestavných elektrospotřebičů

Než se necháte zlákat designem nebo nízkou pořizovací cenou chladničky, myčky, odsavače par nebo jiného spotřebiče, zjistěte si nejdříve jejich energetickou spotřebu. Energická nenáročnost by měla být jedním z nejdůležitějších rozhodujících faktorů. Dále sledujte také:

1)     Rozměry spotřebiče

2)     Záruční lhůtu (u některých spotřebičů se můžete setkat i s prodlouženou náruční lhůtou)

3)     Počet funkcí a ovládání

4)     Výrobní značka (zkuste např. Gorenje, Bosch, Whirlpool)

5)     Hlučnost spotřebiče

Nechejte si vypracovat grafický návrh kuchyně

Před samotným pořízením vestavných spotřebičů a nábytku je vždy vhodné nechat si vypracovat grafický návrh, který vám poodhalí, jak se jednotlivé spotřebiče do kuchyně vejdou, jak budou seřazeny, a zda se do kuchyně budou hodit.

Seřazení spotřebičů v kuchyni má svoji logiku

Zařizujete-li si novou kuchyni, vyplatí se před samotným zařizováním kuchyně oslovit odborníka – designéra nebo bytového architekta.

Uspořádání kuchyně by mělo mít svůj systém a jednotlivé spotřebiče na sebe mají logicky navazovat, aby byla kuchyň praktická a pohodlně se užívala.

Chladnička – její ideální umístění je na pomyslném začátku kuchyně (u praváka napravo, u leváka nalevo)

Myčka – za chladničkou by správně měl následovat dřez a potom myčka nádobí. Standardně se prodává v rozměru 60 cm; při výběru myčky hlídejte spotřebu vody i elektřiny

Vařič – nejoblíbenějším typem je plynový sporák, zvolit můžete ale i sklokeramickou desku nebo varnou desku

Trouba – ideální umístění trouby bývá asi 110 až 130 cm nad zemí

Mikrovlnná trouba – mikrovlnou troubu instalujte vždy ideálně nad troubu