Barvy pro rok 2018 v interiérovém designu

Rok 2017 je nadobro pryč a další nový rok opět před námi. S příchodem nového roku jsou tady i nové barvy, které budou trendy v interiérech v roce 2018. Tak pojďme na ně. Třeba vás ty letošní něčím zaujmou a inspirují.

Heart Wood od Dulux

Od výrobce barev Dluxu byla zvolena jako barva roku 2018 Heart Wood, která svým teplým neutrálním odstínem s nádechem barvy vřesu vytváří v interiéru harmonii. Při její zvolení vytvoříte ve svém bydlení pohodu a přívětivé prostředí, po kterém každý člověk prostě touží.

Obrázek byl použit z https://www.dulux.co.uk/en/articles/dulux-colour-year-2018

Black Flame od PPG Porter Paints

PPG Porter Painst vyhlásila pro rok 2018 barvu Black Flame. Jedná se o elegantní černou barvu s indigovým podtónem. Svým odstínem připomíná uhlí. Tato černá vytvoří v interiéru luxusní efekt, zejména v moderním a stylovém bydlení.

Oceanside od Sherwin-Williams

Další výrobce barev – Sherwin-Williams – vybral barvu roku s názvem Oceanside. Tato barva je vhodná pro všechny, kteří si chtějí ve svém bydlení vytvořit útulný a klidný pocit a zároveň mu vdechnout vůni dálek.

Oceanside lze dobře kombinovat s čokoládovými odstíny dřeva, čisté krémovou barvou nebo matnými zlatými odstíny.

Obrázek použit z https://www.sherwin-williams.com/architects-specifiers-designers/inspiration/color-forecast/2018-color-forecast/2018-color-of-the-year-oceanside

Ultra Violet od Pantone

Americká společnost Pantone pro letošek vybrala tmavě fialovou barvu. Kromě čísla 18-3838 jí přiřadila i jméno „ultrafialová“. Tento purpurový odstín se řadí k chladnějším barvám a při bližším zkoumání připomíná vesmír a vzdálené galaxie. Není divu, že podporuje tvůrčí myšlení, mystično, tajemství, spiritualitu a duchovno.

Podle Pantone se jedná o dramaticky provokativní a zároveň velmi čistou barvu, která značí originálnost, vynalézavost a vizionářské myšlení. S Ultra Violet lze kombinovat světle růžovou nebo tmavší zelenou. Efektní bude i s mramorem nebo metalickými prvky. Tím barva bude působit nadčasovým, noblesním a hodně luxusním dojmem.

Sandstone Tint od Dutch Boy Paints

Dutch Boy Paints zvolili odstín Sandstone Tint, který odkazuje na jednoduchost minulých časů. Na druhou stranu se ale také vyznačuje moderním a sebevědomým postojem k budoucnosti. V interiérech Sandstone Tint spojuje zemité šedobéžové a klasické teplé odstíny, což navodí pocit útulnosti.

Obrázek použit z http://www.housebeautiful.com/room-decorating/colors/news/a9571/dutch-boy-2018-color-of-the-year/

Odstíny pro rok 2018 jsou velmi rozmanité, takže si každý najde to své.