3 nepopiratelné výhody plynových grilů Broil King. Znáte je?

Alespoň na chvíli se v myšlenkách přeneste na zahradu, kde na vaše chuťové pohárky čeká pořádná zásoba dobrého jídla a pití, rozpálený gril a parta přátel. Co když se ale proti vám spikne jak počasí, tak samotný gril? Průtrž mračen, navlhlé uhlíky a spálené maso asi na náladě nikomu nepřidají. Všeho výše zmíněného se ale můžete vyvarovat koupí některého z inovativních grilů „Made in America“, které jsou u nás i ve světě známé pod značkou Broil King. Tady máte tři hlavní důvody, proč si tyto plynové grily zamilujete.

Výhoda č. 1: Gril připravený ihned k provozu

Zapomeňte na zdlouhavé rozpalování dřevěných uhlíků. Plynové grily Broil King jsou po otočení knoflíku a stisku zapalovače připraveny k okamžitému použití. Nemusíte tak čekat, až se gril rozpálí a uhlíky chytí lidově řečeno „barvu“. Grilovat můžete prakticky kdykoli a kdekoli a to i ve chvíli, kdy vám počasí příliš nepřeje.

Navíc odpadají starosti s nákupem a nošením těžkých pytlů plných dřevěných uhlíků a následná nepříliš čistá manipulace s nimi. Grily Broil King navíc díky absenci klasických uhlíků nedýmají a neobtěžují okolí zápachem spáleniny. Pokud se vám tedy nepodaří kremace ukázkového steaku, který jste na dnešní grilovačku zakoupili.

Výhoda č. 2: Jednoduchá regulace teploty

Asi každý z vás nám dá za pravdu, že teplota je při grilování naprosto zásadní. Nedopečené anebo naopak přepečené maso s sebou nese celou řadu nepříjemných komplikací – zažívacími komplikacemi počítaje a rozvojem rakovinotvorného bujení konče. Proto je dobré péct jednotlivé suroviny při jejich ideální teplotě, k čemuž je nutno teplotu v grilu korigovat.

U klasických grilů je regulace teploty poněkud složitá, u plynových grilů Broil King stačí nařídit hořáky anebo gril přiklopit. Některé modely jsou navíc vybaveny dvěma oddělenými komorami, kde je možno připravovat dva pokrmy nezávisle na sobě.

Výhoda č. 3: Bezpečnost

Plynové kotle Broil King jsou naprosto bezpečné. Díky několika pojistkám tak nehrozí, že gril zažehne malé dítě anebo vy sami důsledkem nepozornosti. Veškeré grily, vyráběné pod značnou Broil King, jsou navíc umístěny na robustní konstrukci s kolečky, díky nimž je možno gril jednoduše převážet.