Zabezpečení za pomoci kamerového systému

Za posledních několik let eviduje Policie ČR zvýšený nárůst v případě vloupání do rodinných domů. Nejčastějším cílem zlodějů bývají zejména rodinné domy, které se nacházejí v okrajových částech obcí. V dnešní době je dobré zvážit zvýšení zabezpečení vašeho domu a porozhlédnout se po možnostech, které nabízí moderní zabezpečovací systémy.

Jaké zabezpečovací systémy jsou pro rodinné domy nejvhodnější?

Systémů elektronického zabezpečení existuje velké množství a jednotlivá řešení můžete libovolně kombinovat. Pro ochranu rodinných domů se vedle mechanického zabezpečení nejvíce používají bezpečnostní kamery a čidla pohybu.

Kamerové systémy

Bezpečnostní kamerové systémy jsou souborem zařízení, které se označuje zkratkou CCTV neboli Close Circuit TeleVision. Tyto systémy zajišťují monitorování vybraných prostorů vnitřních i venkovních. Fungují na principu přenosu obrazu natočeného bezpečnostními kamerami do zařízení, které obraz zpracuje, vyhodnotí, archivuje a distribuuje ho do dalšího zařízení, které slouží ke sledování obrazové informace.

Velkým přínosem kamerových systémů je mimo jiné jejich preventivní a odstrašující účinek. Kamerové systémy – cctv se nejčastěji používají v případě ochrany rodinných domů, rekreačních objektů a komerčních objektů jako jsou obchodní centra, hotely, čerpací stanice apod.

Co kamerový systém tvoří?

  • Bezpečnostní kamery
  • Monitor nebo monitory
  • Záznamové zařízení
  • Zařízení umožňující propojení s PCO
  • Videomatice
  • Přenosové cesty

Nejjednodušší ale pro rodinné domy dostačující variantou jsou Kamerové systémy – cctv se záznamovým zařízením. Záznamové zařízení dovoluje zpětné promítání záznamu. Toto zařízení může být vybaveno DVD mechanikou.

Pro monitorování se používají analogové kamery, kterých je v současnosti na trhu velké množství. Velkou výhodou je, pokud jsou kamery vybarvené infra přísvitem, který umožňuje monitorování i za snížených světelných podmínek a v noci. Pro uložení záznamu se využívají standardní disky, nejčastěji se kamerové systémy připojují k počítačům.