Vybíráme vhodné povlečení do ložnice

V ložnici trávíme až třetinu svého života, proto je důležité, abychom se v ní cítili opravdu příjemně. Přemýšlíte nad pořízením nového ložního povlečení, ale nejste si jisti, jaký typ bude pro vás ten pravý? Při výběru je dobré zvážit několik věcí.

Při nákupu ložního povlečení, se zaměřte nejenom na vhodné barvy a vzory, které budou ladit se zbytkem vaší ložnice, ale především na materiál vašeho nového povlečení. V současné době se na trhu setkáte s několika druhy materiálů, ze kterých se ložní povlečení vyrábí.

2012-1510406927_sBavlněné povlečení

Klasikou mezi ložním povlečením je povlečení z bavlny. Jedná se o jeden z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších materiálů k výrobě ložního prádla. Bavlna je velmi příjemná na dotek, zároveň je také pružná, měkká a hřejivá.

Bavlněné povlečení se vyznačuje skvělou prodyšností a savostí. Klasické bavlněné povlečení je navíc cenově dostupné v podstatě pro každého. Jedinou jeho nevýhodou je nutnost žehlení, a to z důvodu vyšší mačkavosti materiálu. Ale jelikož se ložní prádlo nemusí žehlit každý den, dá se tento malý zádrhel zvládnout.


Flanelové povlečení2055-1610022438_s

Velmi oblíbeným typem ložního povlečení je flanelové povlečení. Tento typ ložního prádla je vyráběn ze 100% bavlny. K jeho výrobě je používána hustě tkaná látka o vyšší gramáži.

Povlečení z flanelu je známé svou hřejivostí, díky čemuž získalo vysokou oblibu především v zimních měsících. Nespornou výhodou je také jeho savost a navíc je velmi příjemné a hebké na dotek.


Hedvábné povlečení

Jedním z nejluxusnějších materiálů, který slouží pro výrobu ložního povlečení, je hedvábí. Ložní povlečení z hedvábí odolává pachům, je pevné a zároveň lehké, hebké a navíc je hypoalergenní. Hedvábné ložní prádlo je známkou luxusu a je určeno především pro nejnáročnější klienty, kteří nehledí na cenu, ale preferují opravdovou kvalitu.

Saténové povlečení

Velmi oblíbeným typem ložního povlečení, především pro svou jemnost na dotek a svěží design, je saténové povlečení. Satén je vyráběn z vysoce kvalitní bavlněné příze s jemným leskem na povrchu. Jde o velmi pevný a také trvanlivý materiál. Saténové ložní povlečení je velice hebké, měkké a příjemné na dotek. V letních měsících příjemně chladí a v zimě vás naopak rychle zahřeje.

Damaškové povlečení

Velmi kvalitní, praktické a zároveň elegantní je povlečení z damašku. Damašek je vysoce kvalitní tkanina dominující bohatým vzorováním. Ložním povlečením z tohoto lesklého a lehkého materiálu nadchne v podstatě každého a skvěle doladíte interiér vaší ložnice.

1953-1210045006_sKrepové povlečení

Velmi oblíbeným, především díky své snadné údržbě a nízké ceně, je krepové povlečení. Klasický krep je vyráběn ze 100% bavlny, proto u něj můžete ocenit všechny její vlastnosti jako je měkkost, pružnost a prodyšnost. Jde o kvalitní tkaninu, která se pyšní dobrou izolací a skvělou savostí.