Vybavení garáže

Garáže v posledních letech neslouží pouze jako prostor pro motorová vozidla, ale také jako místo sloužící jako dílna nebo sklad. Je tak velice důležité, aby byla kvalitně vybavená a měla dostatek úložných prostor. Co všechno by v garáži mělo být, se dočtete v našem článku.

Čisto a pořádek

Plně funkční garáž, kde je vždy všechno po ruce a kde jde práce od ruky, musí být čistá a uklizená. Základem by měla být čistá podlaha a také pořádek. Podlaha by měla být protiskluzová, odolná proti skvrnám proti oleji nebo naftě. K udržení pořádku slouží regály do dílny, stojany a policové systémy.

Základem je pracovní stůl

Vybavení garáže by mělo odpovídat činnostem, které se v garáži nejčastěji provádějí. K vybavení garáže jednoznačně patří pracovní stůl, ten je možné si vyrobit doma ručně, který bude přímo na míru, nebo je možnost pracovní stůl koupit. na trhu je na výběr z celé řady stolů a k dispozici jsou také různé doplňky a příslušenství.

Doplňky ke stolu

Mezi doplňky je možné vybírat z polic a zásuvek v různých variantách. Dále je možné stůl doplnit o pevně namontovaný svěrák. zadní desku s otvory nebo o zadní a boční hrany. Stůl by měl být pevný a stabilní s odolnou pracovní deskou.

Úložné prostory

Na trhu je v současné době široký výběr provedení, velikostí a různých variabilních řešení. Na uskladnění nářadí, nástrojů nebo sezonních věcí se v garážích nejčastěji využívají:

  • kovové regály
  • uzavíratelné skříně
  • police
  • nosné konzoly
  • stacionární nebo pojízdné skříňky
  • komplexní systémy pro uskladnění

Skladujte věci do výšky

Aby věci nezabíraly moc místa je dobré věci stohovat. tedy vrstvit do výšky. K dispozici jsou přepravky různých velikostí. Díky tomu se vejdou do všech skladovacích míst nebo úložných prostor v garáži.  Doporučuje se také volit čisté plastové police, nádoby a přepravky, ve kterých ihned uvidíte obsah. Oblíbené jsou také banánové krabice, ty je dobré popsat, aby když budete něco hledat, jste věděli po jaké sáhnout.

Mějte často používané věci po ruce

Garáž by měla být uspořádaná tak, aby často používané věci byly vždy snadno dostupné a v blízkosti dosahu. To znamená ve vhodné výšce i prostoru. V dosahu by mělo být nářadí, autokosmetika nebo střešní nosič. Ve vyšších místech pak mohou být sezonní věci, sváteční dekora nebo sportovní potřeby.

Využijte také stěny garáže

Děrované stěny, jako je perforovaný sololit, jsou levné a poskytnou poměrně velké možnosti ukládání. Stěny stačí doplnit o kolíčky, které je možné libovolně přidávat nebo ubírat. Na kolíčky se umisťují lehké nebo středně těžké předměty. Na děrované stěny jdou umístit speciálně vyrobené police, držáky a háčky.

Využijte prostor pod střechou

garáže velmi často slouží k uskladnění sezonních věcí, jako jsou kola, lyže nebo jiné hůře skladované věci. K tomu je možné využít místo pod stropem. Ke stropu je možné umístit držák na jízdní kole nebo ke stropu zavěsit střešní nosič.