Terasa bude pro Vás v létě k nezaplacení

Terasy se těší u spousty domácností velké oblibě. Stávají se totiž místem, kde rádi trávíme svůj volný čas a scházíme se zde s rodinou a přáteli. Terasu můžeme využívat při různých příležitostech, zejména v letních měsících. Ideální prostor nabízí při grilování, pořádání oslav nebo každodenním posezení u kávy a jiných momentech relaxace. Za teplého počasí je terasa skutečně nenahraditelná! Nabídne Vám příjemné místo pro odpočinek, ale i pro další venkovní radovánky. Ke stavbě venkovní terasy většinou nepotřebujete stavební povolení. Pouze u rozlehlých a architektonicky náročnějších projektů.

Stavíme terasu

Pokud vlastníte dům či chatu s pozemkem, který by se dal využít ke stavbě terasy, byla by věčná škoda tento prostor šikovně nevyužít. Jednodušší typ terasy zvládne sám zhotovit i nadaný domácí kutil. Stavba terasy svépomocí Vám navíc ušetří peníze.

Než se vrhnete do práce nebo si najmete realizační firmu, je dobré zvážit několik hledisek, která jsou s výstavbou terasy spojená.

  1. Kolik peněz můžete do stavby terasy investovat?

Otázka peněz je při stavbě terasy variabilní. Záleží na více faktorech:

  • Velikost a složitost terasy
  • Použitý materiál
  • Rozsah úpravy terénu před započetím pokládky terasy
  • Pokládka svépomocí nebo s najmutím realizační firmy
  1. Kolik času stavba terasy zabere?

I zde přichází v úvahu více možností. Hraje tu roli materiál i velikost terasy. Poměrně rychlím řešením terasy je použití dřeva. Pokládka dřevěné terasy je rychlá, finančně nenáročná a zvládnete jí i sami svépomocí.

  1. Je terén u Vašeho domu vhodný k výstavbě terasy?

Téměř každý terén se dá s větším či menším úsilím upravit tak, aby se na něj terasa dala položit. Před pokládkou musí být terén pečlivě srovnaný do roviny. Velice důležité je i to, aby byl zajištěn dostatečný odvod vody.

  1. Z jakého materiálu chcete terasu vyrobit?

Nejčastějšími typy terasy jsou buď pokládkou dlažby, anebo dřeva. Velké oblibě se těší především dřevěná terasa. Nemá sice tak dlouhou životnost, ale se dřevem se snadno pracuje, působí příjemným dojmem a dá se pořídit i za rozumné peníze.