Příslušenství a údržba bazénu

Mít bazén na své vlastní zahradě je jistě veliká výhoda. Nemusíte se trmácet na žádná koupaliště a příjemné osvěžení si můžete vychutnávat v soukromí a pohodlí domova. Jako nevýhoda se dá považovat starost za provoz bazénu a investice do jeho chodu. Každý majitel bazénu si jistě přeje, aby voda v bazénu zůstala křišťálově průzračná a dalo se v ní bezpečně koupat nejméně celou jednu sezónu.

Kartušová filtrace

Bez vhodné filtrace se nevyhne asi žádný bazén. Kartušová filtrace se hodí do menších bazénů a je schopna zachytit do sebe i malé nečistoty. Kvůli důkladnému čistění do sebe obsáhne brzy velké množství nečistot a musí se poměrně často měnit.

Písková filtrace

Tento druh filtrace pracuje na principu čistění vody křemičitým pískem a hodí se do různých velikostí bazénu. Písková filtrace zajišťuje úplnou recirkulaci vody a její životnost sedá počítat na dlouhé roky.

Bazénová chemie

Bazénová chemie je nutným doplňkem každého bazénu. Zbavuje vody bakterií a nebezpečných mikroorganizmů, vodních řas a dalších. V sortimentu prodejců naleznete multifunkční i samostatně účinné přípravky.

Důležitá je také regulace pH. Ideální měřítko je v rozmezí mezi 7,2 až 7,6 pH. Když v bazénu neudržíte požadovanou tvrdost vody, hrozí zakalení nebo dráždivé působení na oči. Dokoupit se dá ale spousta dalších zlepšováků, například aroma, projasňovače nebo prostředky na čistění bazénu po zimě. Potřebné chemické prostředky můžete koupit v některých případech i spolu v sadě s bazénem.

Další příslušenství

Ke komfortnímu využití bazénu Vám jistě dobře poslouží řada příslušenství, která lze k bazénu dokoupit. Škála doplňků je široká, pořídit si můžete schůdky, perličku, protiproud a spoustu dalších produktů.

Solární sprcha

Velice oblíbenou a výhodnou se stává v poslední době solární sprcha. Používá se jako doplněk k bazénům, kdy se můžete před i po koupání pohodlně osprchovat. Provoz této sprchy je navíc ekologický a výhodný. Voda se zahřívá v zásobníku solárním ohřevem a dokáže ohřát vodu až na 60°C.