Potřebuji bytového designéra?

Vytvořit praktický, stylový a příjemný interiér není nic jednoduchého a vytvořit domov je o to více složité. Ačkoliv sami sebe známe nejlépe a víme co se nám líbí, ne každý umí kombinovat a vytvořit tak harmonické prostředí, kterému bude říkat domov. Proto jsou tu bytoví nebo interiéroví designéři, kteří nám s tím pomohou. S čím přesně, to se dočtete v následujícím článku.

Architekt, interiérový designér a aranžér

Přes samotným řešením náplně práce a užitečnosti bytového designéra je potřeba si udělat jasno v používaných termínech v tomto oboru. Často se objevují pojmy jako bytový architekt, interiérový designér nebo aranžér.

Termín bytový architekt je nejvzdálenějším pojmenováním a jedná se spíše o doslovný překlad této profese. Architekt tvoří plán budovy a dohlíží na jejich realizaci. Navrhují tak celé stavby, které odpovídají současnému komfortu bydlení. Je potřeba, aby měli odborné vzdělání, licenci a zkoušky.

Oproti tomu interiérový designer se podílí na vnitřním řešení interiéru. Navrhuje rozvržení vnitřních prostor, aby vyhovovaly jeho uživatelům. Interiérový designér při své práci úzce spolupracuje s architektem i statikem. Pomáhá klientovi s výběrem povrchu stěn, podlah a stropům, výběrem a umístěním nábytku a také s volbou textilií a dalších doplňků.

Interiérový designér nemusí mít vzdělání jako architekt, může mít vystudovaný umělecký obor nebo mít vkus a cítění pro bytový design. Aranžér má stejnou náplň jako interiérový designér, ale neřeší technické věci interiéru, pouze interiér zařizuje a dodává mu styl a atmosféru.

6 důvodů, proč se spolehnout na bytového designéra

Rádi byste se pustili do rekonstrukce bytu, ale nevíte kde začít, v jakém stylu interiér zařídit a nebo se nemůžete rozhodnout mezi nábytkem, barvou zdí nebo podlahovou krytinou? S tím vám poradí bytový designér, který sleduje aktuální trendy a zároveň dokáže do interiéru vnést váš osobitý styl a osobnost.

  1. ušetříte čas – s vymýšlením, zařizováním, hledáním inspirace, měřením a plánováním
  2. dočkáte se skvělého výsledku – zkušenosti, znalosti a cit pro design zajistí dokonalý výsledek odpovídající vašim představám
  3. maximálně využitý prostor – bytový designér vždy navrhne ideální prostorové řešení interiéru
  4. pomůže vás s rozhodováním – je spousta stylů, barev, materiálů, interiérový designér vám pomůže vybrat jeden styl a poradí s tím co se k sově hodí a co nikoliv
  5. vše v rámci rozpočtu – vše navrhne s ohledem na vaše finance a vytěží z prostoru maximum
  6. vytvoří domov – nejen, že prostor navrhne prakticky, ale také harmonicky, což je základ domova

Bytový designér je vždy o krok napřed

Náplní práce bytového designéra je najít nejvhodnější dispoziční řešení interiéru a pomoci vám s výběrem správných barev a materiálů. Díky jeho vzdělání a zkušenostem vás varuje před chybami a nedostatky ještě než dojde k jejich realizaci. Díky tomu vám ušetří čas a finance.

Kvalitní designér by měl být schopný vytvořit návrhy interiérů nejen bez vad a nedostatků, ale také navrhnout interiéry, které budou příjemné pro život a praktické pro fungování domácnosti. Důležitá není tak pouze designová stránka interiéru, ale také jeho stránka praktická.

Návrh pokoje nebo celého domu

Není nutností si od bytového designéra nechat navrhnout celý dům nebo byt. Samozřejmě je možné si nechat navrhnout a zařídit pouze jednu místnost a tou se inspirovat pro zbytek domácnosti. Nabízí se také možnost designéra na jedné místnosti vyzkoušet a poté mu svěřit zbytek interiéru. Na bytoví designéři samozřejmě nenavrhují pouze domácnosti, ale všechny druhý interiéru od kanceláří, pracoven přes restaurace nebo až po hotely nebo komerční prostory.

9035-1310216782