Kancelářská technika pro domácnost

Kancelářská technika najde své uplatnění nejen v kancelářích různých firem, ale mnohdy i v domácnosti. Pokud nepracujete v kanceláři a nemáte přístup k nejrůznější kancelářské technice ve svém zaměstnání, určitě oceníte několik užitečných pomocníků, které se vám budou doma hodit v různých situacích.

Kancelářská technika je v domácnosti užitečná nejen studentům

Kancelářskou techniku v domácnosti využití jistojistě studenti například při:

  • psaní seminárních prací
  • vázání diplomové práce
  • při připravování prezentací

Toto je jen stručný výčet činností, kterými se studenti běžně zabývají. Mít doma vazač, laminátory nebo řezačku usnadní studentům práci a ušetří čas tím, že nebudou muset vyhledávat kancelářskou techniku ve školním zařízení nebo jinde. Kancelářská technika se vám v domácnosti bude hodit i v případě, že v rodině nemáte žádného studenta. Inspirujte se vybranými přístroji, které vám mohou být v řadě případů nápomocny.

a)   SKARTOVACÍ STROJ – Spolehlivá likvidace dokumentů s osobními údaji

Dokumentů s osobními údaji máme každý doma spoustu. Pravidelně nám přicházejí výpisy z banky, úřední dopisy a další tiskoviny, které obsahují choulostivé informace. Ne všechny dokumenty doma skladujeme. Ale co s tím zbytkem, který nám bývá doručován denně poštou? Vyhodit ho spolu se starými reklamními letáky do kontejneru s papírem? Tento postup může být nebezpečný. Citlivá data se mohou v neoprávněných rukou změnit v nebezpečnou zbraň.

Vyřazených tiskopisů se snadno a rychle zbavíte se skartovacím strojem, který rozemele vyřazené dokumenty na tenké nudličky. Poté budete mít skutečnou jistotu, že dokumenty nebude moci už nikdo zneužít. Pouze skartovací stroj zaručeně zničí všechny citlivé dokumenty.

b)   LAMINÁTOR – Laminace fotek a obrázků, ke kterým máte vztah

Rádi si vystavujete fotografie své rodiny nebo si rádi oživujete vzpomínky z dovolených? Všechny fotky, které si rádi prohlížíte, budete mít bezpečně ochráněné proti poškození, když si je zalaminujete s pomocí laminátoru. Laminátory vám poslouží k laminování obrázků a fotek různých velikostí. Požadovaných rozměrů vašich fotek docílíte s dalším pomocníkem – řezačkou. Řezačkou oříznete okraje, zkrátíte nebo jinak upravíte libovolný dokument nebo fotografii.

Oříznuté a zalaminované fotografie si pak můžete vystavit, schovat nebo pověsit na stěnu. Už nikdy se vám nestane, že byste fotografii poničili rozlitým nápojem nebo aby se vaše stará fotka z dětství natrhla nebo ošoupala. Laminovat můžete nejen fotografie, ale také výkresy svých dětí a dokumenty, které chcete „zakonzervovat“ a uchovat v původním stavu.

c)   VAZAČ – Rozházeným papírům dejte řád a přehlednost

Povalují se vám v šuplících dokumenty, které by si zasloužili formu a nějaké uspořádání? Jednoduší způsob, než lovit jednotlivé dokumenty ze zásuvek, je vsadit je do vazby. K tomu vám výborně poslouží vazače. Vazač využijete například při vázání štosu receptů na vaření, kterým dosud chybělo to správné uspořádání. Fantazii se ale meze nekladou. Vazač najde ve vaší domácnosti jistě vícestranné využití. Za málo peněz se dá udělat i hodně pořádku.