Jaký zahradní nábytek se vyplatí pořídit?

Široký výběr materiálů, designů, barev a cenových relací je pro současnou nabídku trhu se zahradním nábytkem samozřejmostí. Čím více produktů, tím obtížnější rozhodování. Jak ale v obchodě poznáte kvalitní zahradní nábytek, který vám zpříjemní chvilky strávené na zahradě nebo terase a vydrží dlouhá léta?

213578-1703415959Pečlivý výběr

Na zahradní nábytek je třeba mít tak vysoké nároky, jako na interiérový nábytek. Možná ještě větší kvůli tomu, že je zahradní nábytek venku vystaven nepříznivým povětrnostním vlivům, odolávat musí slunečnímu záření, ale někdy i třeba dešti nebo mrazu.

Jako při výběru jakéhokoliv kvalitního výrobku se ani při koupi zahradního nábytku nenechte ovlivnit podezřele nízkou cenou. Nízká cena může svědčit o nevábné kvalitě nábytku a hrozí tak jeho velmi krátká životnost.

Kvalita, odolnost, vzhled, bezpečnost a pohodlnost jsou všechno atributy, které by zahradní nábytek měl splňovat.

Dostatečná informovanost

Nábytek, který se vám líbí na pohled, už nemusí splňovat další nároky, jaké od něj budete vyžadovat. Je třeba zajímat se také o údržbě, odolnosti a životnosti výrobních materiál.

Například dřevo, ratan nebo bambus i některé další přírodní materiály jsou velmi vzhledné a do zahrad se skvěle hodí. Obtížnější je to však s jejich údržbou.

Neimpregnovaný nábytek ze dřeva si vyžaduje pravidelné broušení a natírání, ratan zas nesnese pobyt na dešti a bambus mění vlivem přírodních vlivů barvu. Svá specifika však nemají pouze přírodní materiály.

Znalostí nároků různých materiálů předejdete tomu, že budete po čase překvapeni neblahou proměnou nábytku.

Zahradní nábytek Georgia - ATAN nábytek

Kvalitní výrobce

Ověřený a kvalitní výrobce je další zárukou toho, že zahradní nábytek splní vaše očekávání a budete jej moct dlouhou dobu pohodlně využívat.

Zahradní nábytek nekupujte pokud možno ve smíšeném supermarketu. Tam se se skutečnou kvalitou setkáte jen velmi těžko. Raději zvolte specializovanou prodejnu, kde Vám bude k dispozici i znalý personál.

Pokud nemáte vlastní zkušenost s kvalitním výrobcem či prodejnu zahradního nábytku, dejte na doporučení svých přátel a známých.