Jak vybrat nová garážová vrata?

Chystáte se v nejbližší době na výstavbu nebo rekonstrukci garáže? Pokud chcete vaše auto spolehlivě ochránit před nepříznivým počasím i před poškrábáním karoserie, je důležité zvolit správný typ garážových vrat. Možností máte hned několik. V současné době najdete v nabídkách garážová vrata výklopná, sekční nebo rolovací. Chcete vědět, jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata patří mezi nejoblíbenější typ vrat. Mají výborné tepelné i zvukové izolační schopnosti a jsou vybaveny moderními bezpečnostními prvky. Manipulace s nimi je velmi jednoduchá, neboť je možné, je ovládat pomocí dálkového ovládání.

Křídlo vrat je tvořeno buď dřevěnými, plastovými nebo ocelovými sekcemi, které se pohybují ve vodící kolejničce. Tato vrata se vysouvají buď nahoru ke stropu, nebo do boku. Zaberou tedy minimum místa, a proto jsou ideální do garáží, kde není dostatek prostoru. Sekční garážová vrata se hodí pro všechny typy garáží.

Výklopná garážová vrata

Pokud hledáte jednoduchou a osvědčenou technologii mohou být pro vás tím pravým výklopná garážová vrata. Tento typ garážových vrat je oblíbený díky své jednoduchosti a finanční dostupnosti.

Jedná se o klasický systém vyklápění pomocí vyvažovací pružiny vratového křídla. Toto křídlo se vyklápí pod strop garáže, je tedy nutné mít dostatek prostoru před dveřmi. Výklopná vrata nebývají dostatečně zateplována, a proto se hodí spíše do nevytápěných garáží.

Rolovací garážová vrata

Tato garážová vrata mají skvělou izolační schopnost. Jsou vyráběny většinou z hliníkových lamel. Vrata se rolují do schránky nad dveřmi. Hodí se tedy tam, kde je nízký strop garáže nebo tam, kam nelze umístit vrata zajíždějící pod strop.

Jak garážová vrata vybrat?

Před výběrem garážových vrat je důležité položit si několik základních otázek:

  • Máte garáž jako součást domu nebo stojí samostatně?
  • Na co vám garáž bude sloužit? Na parkování, jako sklad nebo jako dílna?
  • Jaké jsou vaše finanční možnosti?

Dalšími důležitými aspekty, nad kterými je třeba se zamyslet, jsou především rozměry, výběr pohonu, materiál a povrchová úprava. Pokud si tyto otázky zodpovíte, stane se výběr konkrétního typu vrat jednoduchým úkolem,