Jak vybrat a koupit vhodnou vířivku?

Chcete si ve svém domově udělat vlastní lázně a každý den relaxovat? Nejvhodnějším způsobem k uskutečnění tohoto snu je pořízení vířivky. V současné době vlastnit vířivku není nic nemožného, neboť vířivé vany už nejsou předraženou ani nedostupnou záležitostí.

Odbourání stresu

Při pořízení vířivky můžete každý den odbourávat stres a tím nabrat novou energii a sílu na další den. Vodní proud ve vířivce dokáže nejen uklidnit mysl, ale také příznivě působí na krevní oběh, činnost srdce či namožené svaly.

Na co se zaměřit při výběru vířivky?

Ještě před samotným výběrem je nutné, abyste měli jasno v následujících otázkách:

  • Kde bude vířivka stát?
  • Jak má být vířivka velká (pro kolik bude osob)?
  • K čemu má sloužit?
  • Jakými funkcemi má být vybavena?
  • Jak má vypadat?

Materiál vířivky

Vířivé vany se dnes vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Při výběru by měl být kladen důraz na kvalitu materiálu, z něhož je vyrobena skořepina i obložení. Obecně by měla být vnitřní část vířivé vany vyrobena z vysoce odolného akrylového materiálu. V případě vnějšího obložení byste měli vybírat mezi dřevem a plastikem. Jaký konkrétní materiál u obložení zvolíte, je čistě jen na Vás a na prostoru, do kterého má být vířivka nainstalována.

Rozdělení vířivek

Vířivky lze rozdělit podle několika parametrů. Jednak je můžeme rozdělit podle kapacity, rozměrů, funkce, ale také podle vzhledu.

Dělení vířivek podle kapacity

Vířivky je možné rozdělit podle kapacity, tedy podle počtu osob, které ji chtějí v jednu chvíli používat. Na trhu jsou k dispozici vířivky pro 2 až 9 osob.

Dělení vířivek podle rozměrů

Vířivé vany lze rozdělit také na základě rozměrů. Ty bývají limitovány zejména stavebními dispozicemi či dispozicemi pozemku, kde by měla být vířivka umístěna. Vířivku tedy vybírejte dle rozměrů s ohledem na průchod do prostoru, kde bude nainstalována. Při výběru by se neměla opomíjet ani váha vířivky, zejména pokud se vířivka instaluje v podloží, kde je nutné předem zkonzultovat nosnost.

Dělení vířivek podle funkce

Další možností je rozdělení vířivek podle funkce. V tomto bodě je nutné si uvědomit, zda máte zájem o bublinky nebo budete vyžadovat hydromasážní lavici s tryskami, které jsou umístěné od chodidel až po krční páteř.

Dělení vířivek podle vzhledu

Poslední položkou je vzhled. U toho je nutné si uvědomit, že vířivka se stane dominantou daného prostoru. Proto pečlivě vybírejte jak tvarovou dispozici vířivky, tak i barvu obložení a skořepiny.

Vířivka pro kolik osob?

Dalším zásadním bodem je ujasnění si, kolik by měla mít vířivka míst. Čím více osob ji bude využívat, tím je zapotřebí větší prostor při jejím umístnění. Před nákupem je nutné si uvědomit, pro kolik sedících a ležících osob bude vířivka určena.

Typ vířivky

Na trhu lze zakoupit buď vířivku zapuštěnou, nebo nadzemní. U zapuštěné vířivky je lepší přístup. Nadzemní vířivka je však naopak mobilní, lze ji tedy přemístit na různá místa.

Umístění vířivky

Při výběru je primárním kritériem výběr místa, kde se vířivka postaví. Dané místo musí splňovat nejen rozměry, které musí být odpovídající, ale také musí mít stavební otvory, kterými vířivku dostaneme dovnitř.

Vybavení vířivky

V dnešní době existuje velké množství příslušenství k vířivkám. Jako základ by však měla tvořit kvalitní akrylátová vana, hydromasážní systém, inteligentní systém ohřevu a kombinace masážních a vzduchových trysek. Tento základ je možné doplnit např. o osvětlení, ozónovou desinfekci, stolky, televizi a mnoho dalšího.