Jak vybírat digitální fotoaparát

Sháníte digitální fotoaparát za slušnou cenu, se kterým budete moci nafotit pěkné snímky, a po všech stránkách vám bude maximálně vyhovovat? Přečtěte si pár rad a důležitých informací, které Vám možná při výběru fotoaparátu pomůžou.

Dají se ostré a kvalitní snímky pořídit pouze se zrcadlovkou?

Všeobecně je známé, že digitální zrcadlovky patří do vyšší třídy fotoaparátů a používají je i nejúspěšnější profesionální fotografové.

  • Pokud chcete zachytit okamžiky z rodinných oslav, zaznamenat dovolenou nebo si vzít fotoaparát jen tak procházku přírodou, tak pro vás digitální zrcadlovka nebude tou nejvhodnější volbou.
  • Na cestách by pro vás byla zrcadlovka navíc příliš těžká. Zrcadlovka má o poznání vyšší hmotnost než klasické kompaktní fotoaparáty. Použití a výměna různých typů objektivů navíc vyžaduje jistou míru zkušeností.

Kvalita fotografií

Pro běžné použití a amatérské účely nemusíte mít fotoaparát za desetitisíce. Pro standardní potřebu uživatelů běžně vystačí fotografie o velikosti 3 MPx. Tato velikost odpovídá kvalitní fotografii rozměrů 15 x 10 cm.

Snímky s větším počtem MPx jsou vhodné pro velkoformátový tisk, například na plakáty nebo billboardy.

Kompaktní fotoaparát umí dobře fotit a nezatíží vaší peněženku

Klasické kompaktní fotoaparáty patří do kategorie levnějších fotoaparátů a jejich využití se doporučuje především amatérským uživatelům.

To však nijak nepřekáží tomu, aby se s kompaktním fotoaparátem daly vyfotil pěkné snímky, které si budete moci založit do alba nebo si je jen tak prohlížet v počítači.

Proč zvolit kompaktní fotoaparát?

  • lehký, malý a skladný
  • univerzální využití
  • jednoduché nastavení
  • odolnost
  • skvělá cena

Digitální fotoaparáty jsou ideální pro domácí použití. Vybrat si můžete mezi bateriovým nebo akumulátorovým zdrojem. Díky své všestrannosti patří mezi oblíbený typ fotoaparátů.

Kompaktní fotoaparát s výměnným objektivem nabízí kompromis

Obdivujete profesionální fotografie z digitální zrcadlovky, ale nechcete na cesty tahat několikakilové závaží? Výkon jako u zrcadlovky a přitom nízkou váhu nabízí kompaktní fotoaparáty s výměnným objektivem.

Na rozdíl od klasického kompaktního fotoaparátu není kompaktní fotoaparát s výměnným objektivem vybavený přibližovacím zoomem, ale umožňuje výměnu objektivů, podle potřeby.

Je výkonný, ale není univerzální

Před koupí fotoaparátu je nutné si uvědomit, že kompaktní fotoaparát s výměnným objektivem není univerzální pro všechny příležitosti a každý objektiv znamená náklad navíc.

Dobře si proto rozmyslete, zda upřednostníte všestranný kompaktní fotoaparát nebo vsadíte na výkon.