Jak na letní vedra? Zkuste nadzemní bazény

Asi není moc lidí, kteří by netoužili po vlastním bazénu – relaxačním místě pro letní sezónu. Bazén se může stát vaším útočištěm během letních dnů a je praktickým dárkem pro celou rodinu. Užijí si jej hlavně (a nejenom) děti.

Mnohdy vše ale zůstane jen u snění, neboť finanční, prostorová a časová náročnost zapuštěného bazénu neumožní realizaci našich představ. Pokud máte jen malou, ale rovnou zahradu u domu či chalupy nebo velkou terasu a zároveň nechcete řešit stavební práce, náročnou údržbu a provozní výdaje, máme pro vás tip…

Finančně dostupným a praktickým řešením je buď nadzemní nafukovací bazén, nebo nadzemní bazén s pevnou konstrukcí. Stačí jen rovný kus místa na zahradě a přívod vody. Jak na to?

Nafukovací bazén je praktický a skladný

Nafukovací bazén nabízí jednoduchou instalaci a můžete jej bez problémů sbalit s sebou na dovolenou, chatu či chalupu. Po sezóně stačí bazén ventilem vypustit, vyčistit a dát na suché místo, třeba složit do skříně. Zazimování a skladování takového bazénu už nemůže být jednodušší. Oproti bazénu s pevnou konstrukcí má výhodu, že je z měkkého materiálu, a tak je více bezpečný pro děti.

Bazén Hecht

Vyzkoušet můžete například bazény od české značky HECHT, která je na trhu již více než 20 let. Nabízí dobré ceny, které ale nejsou nastaveny na úkor kvality výrobků. Doporučit můžeme třeba nadzemní nafukovací bazén z 3vrstvého PVC bez použití ftalátůHECHT 3076 BLUESEA s kartušovou filtrací, samonosnou konstrukcí pro jednoduchou instalaci na rovné ploše a minimálními nároky na prostor a údržbu.

Je libo nadzemní bazén s pevnou konstrukcí?

Na stavění složitější, ale stále dostupnou variantou je nadzemní bazén s pevnou konstrukcí. Jeho umístění je třeba důkladně promyslet, protože tento bazén se většinou stane stálou součástí zahrady. Díky vzpěrám může na zahradě zůstat celoročně, stačí jej po sezóně vypustit a vydezinfikovat. Další výhodou těchto bazénů je možnost udržovat čistotu bočních stěn pomocí specializovaných vysavačů.

Rozumnou volbou je například fóliový rodinný nadzemní bazén s podpůrnou konstrukcí s ocelovými stěnami HECHT 3590 BLUESEA, jehož součástí je i 12V skimfilter. Celý filtrační systém je umístěn přímo ve skimmeru – u bazénu tak nebudete mít připojeny žádné hadice ani další čerpadlo s filtrem. Součástí dodávky jsou také bazénové schůdky.

Chcete se koupat i po sezóně?

Relaxace v bazénu patří mezi nejpříjemnější části každého slunečného dne. Koupací sezónu vám může prodloužit koupě bazénového příslušenství, jakým jsou různé systémy ohřevu vody, například solární plachty nebo solární kolektory.

Tip na bazén

Pokud se chcete dozvědět něco více o nadzemních bazénech, můžete se podívat na nabídku české značky HECHT.

Značku HECHT máte v povědomí nejspíš jako výrobce zahradních potřeb a dílenského nářadí, ale sortiment HECHT je široký. Kromě produktů pro zahradu, venkovního nábytku a grilů vám nabízí třeba elektrokola, čtyřkolky a dětská elektrická auta. Všechny pobočky HECHT pro vás mají otevřeno každý den včetně víkendů od 8 do 20 hodin. TIP: Když se vám (například o víkendu) na zahradě něco rozbije nebo zkrátka potřebujete něco důležitého dokoupit, stačí zajít do jedné z prodejen HECHT – najdete je po celé republice.

Pokud už máte vybrané správné a slunné místo (nejlépe na jižní straně zahrady), zbývá podívat se po bazénu, například v některé z 22 prodejen HECHT – specialista na zahradu, nebo na e-shopu www.hecht.cz.

prodejnách HECHT nebo na e-shopu seženete také řadu bazénového příslušenství – filtrace, prostředky pro úpravu vody v bazénu, bazénové síťky, kartáče, vysavače, čisticí bazénové prostředky, testery vody (pH, chlor) a třeba i dětské hračky do vody.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, krásné léto a hurá do plavek!