Inspirace při výběru dlažby a obkladů do koupelny

Řešíte rekonstrukci koupelny? Aktuálně jste ve fázi výběru dlažby a obkladů, ale nejste si jisti vhodným dekorem nebo barvou? Nezoufejte. Přinášíme vám několik tipů, jak začít a plynule postupovat.

15930-1104225739       hrava-a-zaroven-elegantni-koupelna-shine

Nastavte si rozpočet

Jedním z vašich prvních kroků by mělo být stanovení rozpočtu. Změřte si koupelnu a určete si, kolik by měl metr obkladaček přibližně stát, abyste se vešli do vašeho stanoveného rozpočtu. Tím si značně usnadníte následný výběr. Ceny obkladů se pohybují od 150 korun za metr čtvereční a mohou se dostat až na 5 tisíc korun za metr čtvereční.

Vyberte obklady a dlažby

Promyslete si, jaké koupelnové obklady a dlažby byste si do své nové koupelny chtěli pořídit. Nejdostupnější a cenově výhodnější jsou keramické obklady a dlažby. Sehnat, ale můžete také korkové, skleněné, vinylové nebo obklady z kamene. Volba materiálu má vliv na váš rozpočet.

imitace-mramoru        

Zvolte barvu a styl

V neposlední řadě si promyslete, jakou zvolíte barvu obkladů a dlažby, plus případné vzory a designy. S barvami a vzory je to trošku složitější. Při výběru vždy myslete na to, že koupelnu budete užívat několikrát denně po dobu několika let. Výrazné vzory a barvy, které jsou aktuálně trendy, vám mohou za pár let vadit natolik, že budete přemýšlet o další rekonstrukci.

velkoformatova-imitace-mramoruDlouhou dobu vedla žebříčky prodejnosti mozaika, teď už se ale od celomozaikové koupelny ustupuje. Avšak některé její prvky jsou stále zachovány jako ozdobný dekor.