Industriální styl – trend v moderním bydlení

Trend, který plouživými kroky přichází i k nám je velmi specifický. Veškeré zařízení se line v duchu průmyslu. Nepsaným zákonem je tedy používat přiznané materiály, hrubé opracování je vítáno a autentické doplňky z továren jsou pokladem. Vítejte v industriálním stylu.

Skříňka na klíče vyrobená z kanystru Skříňka na klíče vyrobená z kanystru

Jak poznat industriální styl?

V industriálním stylu je typická otevřená dispozice bez vnitřních zdí a příček. Vzniká tak multifunkční prostor se vzájemně propojenými obývacími zónami, částečně oddělené bývají jen ložnice a koupelna s toaletou.  Vysoké stropy jsou pak většinou využívané pro vestavěná patra, kam se dobře dají umístit ložnice. Dostane se vám tak více klidu a pocitu soukromí.

Materiály industriálního nábytku a příslušenství do domácnosti

Většina vybavení je z kovu nebo velmi hrubého dřeva s částmi kovu. V továrním využití vždy bylo vše voleno tak, aby výrobky dobře a po dlouho dobu obstály bez výrazného poškození. Industriální styl je tedy i jistou známkou kvality.

Rozbijte nudu v interiéru

Taková kovová stropní lampa v černém nebo červeném provedení zavěšená nad stolem, perfektně a nenuceně upozorní na průmyslový styl. Nemusíte si tak nutně zařizovat interiér výhradně v průmyslovém stylu. Některé prvky nábytku můžete využívat běžné, moderní, některé pak zase v jiných stylech. Kombinace moderny, industriálního stylu a například vintage nebo retro stylu je v poslední době velmi oblíbená.

Industriální vypínač

Vyberte si industriální nábytek od profesionálů

U nás je poslední dobou mnoho prodejců nabízející tento styl nebo jemu podobný. Ovšem jen zřídka narazíte na prodejce, který by nabízel opravdové industriální dekorace z dobových originálů nebo kvalitních materiálů. Většinou se jedná o čínské nebo indické kopie, které jsou za přemrštěnou cenu prodávány ve velmi nízké kvalitě. Namísto kovu je většinou používán měkký plech a masivní dřevo je nahrazeno lepenými náhražkami nebo měkkými nestálými dřevinami z Asie.

Industriální židle  Industriální styl - barová židle

Mezi oveřené prodejce patří například internetový obchod starakrasa.cz. Jde o internetový obchod s vlastní výrobou na území ČR a se specializací na průmyslová osvětlení právě v tomto stylu. Na e-shopu najdete kromě industriálních světel ale také kompletní sortiment nábytku – od konferenčních stolů, židlí až po skřínky na klíče.

Konferenční stolky v industriálním stylu