Chytré a praktické úložné prostory? Inspirujte se

Úložných prostorů není nikdy dost, zvláště pokud jste domácnost s velkou rodinou a spoustou sezónních, sportovních a dalších věcí, které jsou špatně skladné a vždy zabírají hodně místa. Základem je tak využít úložné prostory na maximum nebo si vytvořit úložné prostory sami. Jak se dají vytvořit úložné prostory se dozvíte z našeho článku.

Máte malý být a už jste se spokojili se všudypřítomnými krabicemi a neustálým nepořádkem? Tohle vůbec není nutné. Stačí umět využít vaše úložné prostory na maximu a vaše věci budou mít konečně své místo, kde je vždy najdete. Jak uspořádat kuchyni, komoru nebo šatnu?

Komora plná kovových regálů

Komora ve většině domácností slouží k ukládání věcí, které se využívají sezónně nebo jen jednou za čas a není potřeba je mít neustále po ruce. Základním vybavením jsou tak police, regály a úložné boxy. Klíčovým prvkem jsou pak samostojné regály bez dřívek. Záleží pak na konkrétním typu, jestli je potřeba regál ukotvit ke zdi.

Kovové regály do domácnosti jsou univerzální a dají se poskládat přesně podle prostoru, kde mají sloužit. Majitel si tak sám zvolí jejich výšku, i hloubku polic a jejich výšku. Je tak možné si přesně podle věcí a předmětů police přizpůsobit.

Výhodou kovových regálů je také velmi snadné složení, ve většině případů se jedná o policové bezšroubobé regály, které se do sebe skládají a zasouvají a není tak potřeba šroubů ani jiného nářadí. Díky jednoduchému složení je zvládne sestavit opravdu každý.

V komoře se vám také skvěle osvědčí dílenská skříňka s mnoha šuplíky a šuplíčky. Ta skvěle poslouží u uchování drobností jako jsou šroubky, matičky a další drobné předměty, které potřebuje ke své práci každý domácí kutil. Tyto skříňky se dají pověsit na zeď nebo se dají volně položit na zem.

Využijte maximum prostoru v kuchyni

Moderní kuchyně se vyrábějí s dolními skříňkami, které mají hlubší výsuvné šuplíky. Proto si vybírejte také, které lze díky použitému kování vysunout po celé hloubce, snadno tak dosáhnete dozadu.

Nechte si do kuchyně navrhnou dvojzásuvkovou skříň s praktickou přidanou vnitřní zásuvkou, která bude vybavena tlumícím dorazem. Díky tomu maximálně využijete úložný prostor. Výrobci moderních kuchyní také nabízejí možnosti, jak využít rohových skříněk, a to pomocí speciálních systémů.

Rohové systémy jsou také vybavené protiskluzovým povrchem a zábradlíčkem, díky kterému získáte prostor pro umístění těžkého nebo rozměrného nádobí. Každá police tak může mít nosnost až 25 kilogramů.

Dodatečné zařízení kuchyně

Pokud už vaše kuchyně stojí a problém s úložným prostorem se objevil až teď, můžete ho vyřešit různými organizéry do šuplíků, které není problém sehnat dodatečně. Problém není ani sehnat další úložné boxy nebo důmyslné drátěné programy.

Když máte plochu, využijte ji. Závěsné systémy na kořenky, utěrky nebo jiné kuchyňské pomocníky můžete přimontovat na laminátové zadní stěny kuchyňské linky. Závěsné systémy se dají také připevnit k horním skříňkám nebo do rohu linky, kde opět ušetříte dostatek místa.

Když není místo na spíž

Klasická spíž už v českých domácnostech nemá příliš zastání a je nahrazována potravinovou skříní. Tu je možné vybavit plnovýsuvy s pevným dnem, nebo systémem kdy se zásuvky vysouvají všechny najednou nebo jednotlivě. Co se týče nosnosti, záleží na použitém kování.