5 variant, jak jednoduše zastínit náš interiér

man-working-sunshine-floor-window-home-102078-pxhere.comSlunce nám už ukázalo plnou sílu, kdy se teplota přehoupla přes 30 stupňů. I když většina z nás teplé sluneční počasí nadšeně vítá, jsou okamžiky, kdy se před ním chceme schovat. Jak to ale provést? Pořiďte si domů stínící systém, který interiér ochrání před nepříjemnými slunečními paprsky.

Není překvapením, že na trhu je velké množství stínících systémů. Kromě své primární funkce ale splňují také další nároky, které na ně jako uživatelé klademe. Přečtěte si o jednotlivých stínících prvcích a vyberte to pravé ořechové do vašeho interiéru.

Klasické horizontální žaluzie

Známe je každý. Patří mezi nejběžnější typ interiérového zastínění a jsou tedy nejčastěji využívány. Lamely žaluzií bývají často vyrobeny z tenkého a velmi odolného hliníku. Díky použitému materiálu jsou žaluzie dostupné v různých délkách, ale i barevných odstínech. Horizontální žaluzie se převážně instalují mezi okenní skla. Pokud se mezi skla nevejdou, instalují se na sklo v interiéru. U klasických žaluzií nelze říct, že by se jednalo o hlavní stínící prvek, jedná se spíše o doplňkové stínění, které se často používá v kombinaci se závěsy.

Faux_Wood_BlindsPříroda jako na dlani

Pokud patříte k milovníkům přírody a váš interiér je vybaven přírodními prvky, zaujmou vás dřevěné žaluzie, které se svým vzhledem hodí jak do klasických, tak i moderních interiérů. Díky použitému dřevu lze žaluzie snadno sladit s interiérovým zařízením i podlahou. Mezi jejich výhody patří vysoká odolnost vůči vlhkosti a díky povrchové úpravě i odolnost proti UV záření. K výrobě se nejčastěji používá dřevo z lípy, bambusu nebo exotického ramínu. Skrze dřevěné žaluzie přináší denní světlo do interiéru nazlátlé tóny, díky kterým působí prostor ještě více útulně.

Vertikální lamely

Další možností jsou vertikální lamely, které jsou často k vidění v kancelářích. Využití samozřejmě nachází i v interiérech, a pokud zvolíte zajímavý barevný odstín, vypadají v interiéru opravdu elegantně.

Vertikální lamely se požívají k regulaci světla a tlumení hluku. K jejich výrobě se používají všemožné moderní materiály (např. bavlna, polyester, skelné vlákno, PVC, dřevěná tkanina a mnoho dalších). Jejich výhodou je schopnost zaclonit i velmi velké plochy, které mohou být i atypické – lomené, zaoblené, šikmé apod.

Rolety

Navrátili se i rolety, které jsou v současné době populární zejména kvůli jejich nenáročné údržbě oproti klasických záclonám a závěsům. Navíc dokážou lépe ochránit interiér před slunečními paprsky, a zároveň ochrání i vaše soukromí. Na trhu jsou k dostání klasické jednobarevné, ale pokud chcete pokrýt větší plochu, můžete zvolit i rolety s různými vzory. Tím se stanou zajímavým doplňkem v interiéru.

living-room-1872191_1920

Plisé

Neznáte? Jedná se skládanou látkovou žaluzii s různou propustností světla. Je to skvělý doplněk do každého interiéru! Intenzitu stínění si nastavíte dle sebe stažením nebo vytažením horního či dolního profilu. Díky variability si vytvoříte stínění přesně v místě, kde ho potřebujete mít.

Posuvné panely

Posuvné panely jsou prostě nádherné! Jsou ideální do moderních interiérů, kde jsou velké prosklené plochy. Posuvné lamely doplňte například japonskou stěnou. Tato kombinace dodá velkým oknům své kouzlo.

Doplňte stínění o zajímavé závěsy

V dnešní době je na trhu celá řada krásných závěsů. Pokud je máte rádi, určitě si s široké nabídky vyberete ty pravé, které se vám budou líbit a perfektně doplní hlavní stínící systém i celý interiér.

Máte doma již nějaké to stínění proti slunečním paprskům, nebo teprve nad pořízením přemýšlíte? Pokud prozatím nevíte, prohlédněte si výše zmíněné varianty, které vytvoří v interiéru příjemné světlo a stín, a zároveň mu dodají nový rozměr.

living-room-2155353_1920